Skip to content

Post Mortem No One Dies in Skarnes Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

Post Mortem No One Dies in Skarnes Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Post Mortem No One Dies in Skarnes dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb puanı, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Diğer içerikler için takipte kalmayı unutmayın. Keyifli dakikalar dileriz…

Post Mortem No One Dies in Skarnes Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

Netflix Post Mortem dizi incelemesinde bazı spoiler alanları bulunmaktadır.

 • İlk olarak Home for Christmas. Akabinde Ragnarok. Ve son ürün olarak da Post Mortem. Bu üç yapımın konuları itibariyle çok fazla ortak noktaları bulunmuyor. Ancak hepsi bayılarak, severek izlediğimiz İskandinav bölgesinden çıkagelen esrarengiz Norveç manzaralarını izleyenlere sunuyor.
 • Her biri kendi kategorilerinde efsanelere imza atarken özellikle Ragnarok’un yoğun kitlesi ve trend listelerdeki değişilmez yeri hâkim başarısını kanıtlıyor. Ancak 25 Ağustos’ta yayınlanan Post Mortem: No One Dies in Skarnes dizisi ile birlikte Netflix-Norveç ortaklığında ortaya çıkan içerikler arasında bazı değişimler olabileceği de dikkatlerden kaçmıyor. Diğer detaylara yazının devamında ulaşabilirsiniz.

Korku-komedi-dram temalarıyla Netflix’te alıcı karşısına çıkan Post Mortem, üçüncü Norveç orijinal içeriği olmasının yanı sıra uzun süredir dizi kültürümüzde yer almayan vampir temasıyla kendisine yer ediniyor. Kısa bir süre önce yayınlanan Kızıl Gökler isimli filmde anne Nadja’nın kaotik vampir sekansları izleyenlerle buluşsa da uzun soluklu içerik arayan bireyler için Post Mortem daha etkileyici bir hal alıyor. Sadece vampir-korku ikilisinden beslenmekle kalmayıp dramatik ve eğlenceli sekanslar sunmaktan da geri kalmıyor.

Netflix’ten diğer bir yeni içeriği: The Witcher Nightmare of the Wolf

Post Mortem No One Dies in Skarnes Dizi Konusu

Dakikalardır -nispeten- öve öve bitiremediğim hikâyenin merkezinde Live Hallangen’in isimli genç kadın yer almaktadır. Norveç’in Skarnes kasabasında geçen kurgusal akış, ilginçtir ki Live’in ölmesiyle başlar. Judith ve Reinart isimli polis memurları tarafından terk edilmiş bir alanda ölü bulunan genç kız, otopsi için sevk edilir. Ve Post Mortem’i ilginç kılan ilk gelişme genç kadının bıçak altına yattığı anda gerçekleşir. Ölümden dönen kişiler arasına ismini yazdıran Live, adının karşılığını ani bir uyanışla ortaya sürer. Ve gerçekten sağlıklı, dinç ve mutludur.

Yönetmenliğini Harald Zwart ve Petter Holmsen’in üstlendiği Post Mortem’de dikkat çeken ilk detay Live merkezli olmasına karşılık yaratılan dramatik ortam daha çok hâkim basmaktadır. Her ne kadar ölümden uyanan bir kişi söz konusu olsa da Live’in ebeveynleri, dram-eğlence sekanslarına imza atan etkileyici karakterler olarak göz kamaştırır. Kötü günler geçirdikleri, yeteri kadar iş yapamadıkları bir cenaze salonları olduğunu öne süren baba-oğul, çaresizlikleri (mizahi yönleri yüksek) ile dizi boyunca eğlenmemize sebep olacaklardır.

En nihayetinde de ölümden dönen bir kişi söz konusudur. Halihazırda çalışıyor olduğu sağlık merkezine geri dönen Live, canlılığı ve etkileyici duruşu ile adeta “hiçbir şey olmamış” gibi hayatına devam eder. Ancak ilerleyen dakikalarda yaşanacak bir olay vasıtasıyla kendisinin bir vampire dönüştüğünü anlar. Ve dizi boyunca başta kendisini kendinden akabinde de diğer canlılardan kaçma durumuyla ilgilenme zorunda kalır…

Post Mortem: No One Dies in Skarnes, son zamanlarda izlemiş olduğunuz 1 numaralı dizi olmayacaktır. Üstelik şu zamana kadar bahsini geçirmiş olduğum hikâye akışı getirisinin karşılığı “süper korkunç” da değildir. Daha çok komedi sahneleriyle süslenen ve devamında da başta baba-oğul üzerinden dramatik ve son olarak da Live üzerinden vampir temasını ortaya çıkarma gayesi taşıyan bir bütünlük sunar. Bir yandan genç kızın kendisini belli etmeme savaşına odaklanırken diğer yandan da kasabada gerçekleşen ilginç dedektifçilik oyununa göz atmamıza olanak sağlar. Sonuç olarak, izlemesi keyif veren… Ancak Netflix-Norveç konseptini göz önünde bulundurduğumuzda hiçbir zaman bir Ragnarok olmayacak bir dizidir. 6,5/10.

Dizinin güncel IMDb puanına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Dizide görev alan diğer oyuncu ve karakterler:

 • Kathrine Thorborg Johansen – Live
 • Elias Holmen Sørensen – Odd
 • André Sørum – Reinert
 • Kim Fairchild – Judith
 • Sara Khorami – Rose
 • Øystein Røger – Dr. Sverre
 • Maria Grazia Di Meo – Alex
 • Bernhard Arnø – Frode
 • Marianne Jonger – Marianne

Son olarak halihazırda görmüş olabileceğiniz veya henüz keşfetmediğiniz bir gelişmeyi hatırlatmakta yarar var. Her gün daha da gelişmeyi hedefleyen blog-okur.com ailesi olarak; hem bireyin kendisine hem de gelişen ailemize katkıda bulunacağını düşündüğümüz yeni projemizi “gönüllü yazar arkadaş başvurumuzu” mutlulukla sizlere sunuyoruz. Eğer kitaplara, dizi veya filmlere ilginiz var ise … Ve buna ilaveten ilginizi sözcüklere dökme gibi bir hayalinizi varsa, bizlerle birlikte çalışabilirsiniz. Detaylı bilgi için buraya tıklayınız.

Post Mortem No One Dies in Skarnes Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: