Skip to content

Pretty Hard Cases Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Pretty Hard Cases Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Pretty Hard Cases dizi konusu yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb, fragmanı, aynı zamanda yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Pretty Hard Cases Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi

Şu ana kadar izlediğiniz hiçbir polisiye dizisinin birbirinden farklı pek çok temayı bir araya getirdiğine şahit olmamışsınızdır. Suç, dedektiflik ve dramın yanı sıra komedi ve samimi havasıyla yeni bir türe imza atan Pretty Hard Cases, alışılagelmişin dışına çıkarak farklı bir deneyim sunuyor. Yine çoğu dizide görmüş olduğumuz karanlık ve kaotik ortam yerine, güneşin tam tepede olduğu aydınlık sekanslar sunarak pozitif enerji yayıyor.

İlginizi Çekebilir: The Bold Type

Ancak bu durum şu ana kadar birçok izleyici tarafından hoş karşılanmamış gibi gözüküyor. IMDb’deki 4 küsürlük puanı bir tarafa koyacak olursak gerek sosyal ortamlarda gerekse izlenme oranları bakımından normal ölçünün gerisinde bulunuyor.

Bu negatif durumu açıklayan pek çok kriter var. Fakat dizi genel hatlarıyla izleyenlere saçma algısını yaratıyor. Uyuşturucu satıcısını kovalayan kişiyi genelde kasklarla veya tam donanımlı silahlarla görmeye alışık olduğumuz için spor ayakkabı giyen bir kadın polisin kovalaması bu şekilde algılanıyor. Ki bence burada diziyi farklı kılan nokta inşa edilmiş oluyor.

Pretty Hard Cases Dizi Konusu Yorumu

Birbirinden komik ve işinde başarılı iki kadın dedektifi görmek, ilk bölümler itibariyle senaryoya renk katıyor. Farklı departmanlardaki görevleriyle kentin önde gelen isimlerinden olan Samantha ve Kelly’nin ilk karşılaşmaları soğuk geçiyor. Ancak dakikalar ve bölümler ilerledikçe dostlukları pekişmeye başlıyor. Ve davadan davaya koşuyorlar.

Diğer olumsuz eleştirilerin sebeplerini bilmemekle birlikte; polisiye, dram ve komedi türünün birleşmesinden doğan ender dizilerden birine rastladığımızı söylemek istiyorum. Karakteri, oyunculuğu ve senaryoyu bir yere koyacak olursak; farklı bir tür kıstası göz önünde bulundurulduğunda başarılı bir iş çıkartıldığını düşünüyorum.

IMDb: 4,7

80’li yılların TV ekranlarında izlenime sunulan Cagney & Lacey’i (izlemedim fakat arkadaşımdan duydum) andıran konusu ve karakterleriyle, modern uyarlaması diyebileceğimiz şekliyle bir şansı hak ediyor. Tassie Cameron ve Sherry White’ın yaratıcı koltuğunda olduğu yapımla ilgili söyleyeceklerim bu kadar. Ben diziyi izlenilir buldum. Son karar size ait. Öyleyse iyi seyirler. Diğer yazılarda görüşmek üzere…

Pretty Hard Cases Oyuncu Kadrosu

  • Meredith MacNeill – Samantha Wazowski
  • Adrienne C. Moore – Kelly Duff
  • Katie Douglas – Jackie Sullivan
  • Al Mukadam – Taai Nazeer
  • Percy Hynes White – Elliot Wazowski
  • Dan Petronijevic – Randy Bowen
  • Jackie Richardson – Maureen Gray

Ayrıca dizi fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

Son günlerin diğer popüler dizilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Pretty Hard Cases Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: