Skip to content

Pretty Smart Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

Pretty Smart Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Pretty Smart dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb puanı, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, ayrıca kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Diğer güncel içerikler için takipte kalınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Pretty Smart Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

Netflix Pretty Smart dizi incelemesi spoiler içermiyor.

Her ne kadar kaba bir tabir olsa da sitcomlar özelinde “aptal (şapşal) karakter” epey etkileyici bir unsurdur. Aykırılığı, çekememezliği, gevezeliği gibi gibi pek çok küçük düşürücü karakteriyle, dizilerin akışını belirleyen yapbozun eksik parçalardır. Göze battığı, itici geldiği gibi bölümler geçtikçe kendisine hayran bırakan çekici bir yönü de elbet bulunmaktadır.

Netflix’in 8 Ekim 2021’de piyasaya sürdüğü Pretty Smart da “dummies (aptallar)” konseptini epey benimsemiş gözükmektedir. Yıllardır iç içe olduğumuz ve birer kült haline gelen sitcomları düşünecek olursak, her birinde hepimizin birer şapşal karakteri bulunmaktadır. Yapımcılığını Pamela Fryman’ın (How I Met Your Mother) üstlendiği Pretty Smart da akış içerisine yerleştirilen karakterler arasından mutlaka birine hayran kalmamız için elinden geleni yapmakta ve her birini çeşitli özgür ruhlu kavramının içine bırakmaktadır.

Britney Spears’ın babasına karşı açtığı davanın perde arkasına göz atan belgesel: Britney vs Spears

Ve bu bahsini geçirmiş olduğum Pretty Smart dünyasına 5 kişiyi yerleştirmektedir. 4 “aptal” 1 akıllı kavramının karşılığını da karakterleri tanıtarak sunmaktadır. Bu isimlerden ilki ve anlatılana göre akıllı olanı Chelsea isimli genç kızdır. Harvard’dan mezun olmasına karşılık entelektüel kişiliği sanat dünyasından müzik dünyasına romanlardan psikolojik çalışmalara kadar pek çok ince detayın içerisinde var olmaktadır. Bugünlerde sevgilisinden ayrıldığı için kalan 4 kişinin yanına taşınması icap edecektir.

Pretty Smart Dizi Konusu

4 kişilik ev sahiplerinden biri Claire’dir. Claire aynı zamanda Chelsea’nın kardeşi olmasına karşılık tek benzerlikleri aynı anneden dünyaya gelmeleridir. Giyim-kuşam, gündelik hayat, kişisel özellikler gibi pek çok belirleyici unsuru zıt yönde yaşayan iki kardeş, bugünlerde aynı evin mutluluğunu yaşamaktadır. Hayatını vücut geliştirmeye adayan eğitmen Grant, avukatlıktan şifacılığa uzanan garip bir hayatı olan Solana ve sosyal medya ile yatıp influencerlıkla kalkan Jayden da 5 kişilik evin kalan üyeleri olarak dikkat çekmektedir.

Ciddi, sorumlulukları olan, disiplinli bir hayattan nispeten başıboş gezen bir tayfaya (eve, aileye) dahil olmak haliyle Chelsea için epey keyifsiz bir hal almaktadır. Okuduğu veya yazmaya çalıştığı romanlar yaşamaya başladığı evde hiç duyulmamış… Aldığı eğitimler evde gereksiz görülmüş. Sosyal hayatı çöp olarak lanse edilmiştir… Ve yapımcılar da bu aykırılıktan yararlanmaktadır. Chelsea’nin farklı bir dünyaya adım atmasıyla büyük bir hüsrana uğrayacağının temellerini atarak genç kızın, diğerlerinden farklı olduğunun ispatını yapmaktadır.

Ancak günler geçtikçe durumlar değişecektir. Chelsea disiplinli hayatından fire vermemeye çalışsa da hayatın bir başka yüzüne bir başka insanlarla tatmaya karar verecektir. Haliyle bu süreçte de bazen güldüren bazen de saçmalık hissi oluşturan anlık komedi-dram unsurları görülecektir. Çoğunlukla yetersiz gözükse de çerezlik ihtiyacını karşılayacaktır. Sonuç olarak: 6/10. Öyleyse sizlere keyifli seyirler…

Dizinin güncel IMDb puanına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Dizide görev alan diğer oyuncu ve karakterler:

  • Emily Osment – Chelsea
  • Olivia Macklin – Claire
  • Cinthya Carmona – Solano
  • Gregg Sulkin – Grant
  • Michael Hsu Rosen – Jayden
  • Kevin Miles – Dave
  • Kyle Jones – Aaron
  • Alexandra Scott – Jane
  • Imani Love – Tiffany ve diğer.

Pretty Smart Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

%d blogcu bunu beğendi: