Skip to content

Professor T Dizi Konusu ve Yorumu

Professor T Dizi Konusu ve Yorumu isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Professor T dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb puanı, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Professor T Dizi Konusu ve Yorumu
 • ITV’nin son içeriği Professor T, diziseverlerin son haftalarda en çok ilgi duyduğu yapım olarak hafızalarda yer ediniyor.
 • Ayrıca Professor T ile daha önceden de tanışmış olabilirsiniz. 2015 yılında Belçika’nın yerel TV kanallarında yayınlandıktan sonra şöhretini tüm dünyaya duyurmaya başaran Professor T, İngiliz yapımı aynı isimli 2021 yapımı dizinin odak noktası oluyor.
 • Bambaşka oyuncularla bambaşka lisanla benzer kurguları inşa eden yönetmen Dries Vos, 3 sezonluk Belçika yapımı dizisine adeta meydan okuyor. Öne çıkan diğer kriterler şöyle:

Suç-polisiye dizilerinde ne yazık ki kalıplaşan birtakım unsurlar bulunmaktadır. Çoğunlukla yavaş tempoda başlayıp akabinde de seri cinayetleri, tecavüzleri ortaya sürerek hız kazanma çabasına bürünürler. Karmaşık kişiler, gizemli cinayet süslemeleri, diziyi uzatmak için gereksiz potansiyel suçlular vb.

Professor T Dizi Yorumu

Professor T de yukarıda saymış olduğum kriterlerden çok da farklı değildir. Nihayetinde bir grup ajan, dedektif üzerine kurulu kovalamaca oyunu gibi görülmektedir. Ancak Professor T’yi ayıran bir nokta vardır ki o da dizinin ismini oluşturan karakterin ta kendisidir. Jasper Tempest. Normal şartlarda Cambridge Üniversitesi’nde kriminoloji üzerine harikalar yaratan bir kişi olmasının yanı sıra diziyi ve senaryoyu süsleyecek bir kabiliyete sahiptir. Gerekli eğitimleri verip bir dedektif haline getirdiği eski öğrencisi Lisa Donckers’ın isteği ile çözülmesi zor davalara el atmaktadır.

Netflix gündemine oturan Türk yapımı gençlik filmi: Geçen Yaz

Belirtmiş olduğum ifadeler bazı okurlara, diğer suç dizilerindeki görüntülerden farklı gözükmeyebilir. Ancak Professor T gibi dizileri yaratıcı, göze hitap eden, akıcı hissettiren faktörler Professor T gibi aykırı karakterlerin yardımıyla oluşmaktadır. Kaldı ki T bu görevi başarıyla üstlenmektedir. Mizahi yönüyle dikkat çeken, son derece bilgili ve İngilizlere yakışan klas bir karakteri yansıtmaktadır.

Nihayetinde Professor T, ilk bölümüyle birçok olguyu hazırlayıp sunmaya çalışan iddialı bir yapım olarak belirmektedir. İddialı kelimesinden kasıt; mükemmel, kusursuz gibi olağanüstü belirtiler olmasa da çerezlik isteğine karşılamaya yetecek potansiyele sahiptir. Şans vermenizi tavsiye ederim…

IMDb: 6,9

6 bölümlük dizide dikakt çeken diğer oyuncular:

 • Ben Miller – Professor T
 • Emma Naomi – Lisa Donckers
 • Barney White – Dan Winters
 • Frances de la Tour – Adelaide Tempest
 • Sarah Woodward – Ingrid Snares
 • Juliet Aubrey – Christina Brand
 • Andy Gathergood – Paul Rabbit
 • Billy Cooke – Kafka

Professor T Dizi Konusu ve Yorumu yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: