Skip to content

Q-Force Anime Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

Q-Force Anime Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Q-Force anime dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb puanı, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Q-Force Anime Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

İlk olarak halihazırda görmüş olabileceğiniz veya henüz keşfetmediğiniz bir gelişmeyi hatırlatmakta yarar var. Her gün daha da gelişmeyi hedefleyen blog-okur.com ailesi olarak; hem bireyin kendisine hem de gelişen ailemize katkıda bulunacağını düşündüğümüz yeni projemizi “gönüllü yazar arkadaş başvurumuzu” mutlulukla sizlere sunuyoruz. Eğer kitaplara, dizi veya filmlere ilginiz var ise… Ve buna ilaveten ilginizi sözcüklere dökme gibi bir hayalinizi varsa, bizlerle birlikte çalışabilirsiniz. Detaylı bilgi için buraya tıklayınız. Q-Force…

“Benim adım Steve Maryweather. Gizli Servis’in yetiştirdiği parlak, rekortmen öğrencilerinden biri olmamın yanı sıra teşkilatın geleceğiyim. Ve aynı zamanda da geyim! Bu saf ve kocaman gey kalbimle ülkeme hizmet etmek için hazırım.”

Amerikan ordu ve teşkilatlarında bulunan eşcinsel bireylerin ne türlü zorluklar çektiğini, nasıl dışlandıklarını ve böylece gündelik hayattan nasıl itildiklerini konu alan Q-Force; başarılı, parlak casus Steve’in önderliğinde mizahi katmanlar içermektedir. Steve’in kendi gey olarak tanıtmasının ardından animasyon şöleni start alırken patronu Chunley tarafından kapı dışarı edilerek Batı Hollywood’a sürülür.

Q-Force Anime Dizi Yorumu

Bir nevi araba garajı içerisinde hayata devam ederken diğer eşcinsel arkadaşlarıyla bir ekip kuran Steve, yıllar boyunca (10 yıl) kendisine bir görev, bir dava atanmasını bekler. 10 yıllık süre zarfından herhangi bir gelişme yaşanmazken Steve ani bir kıvılcımla kendisini kanıtlamayı, görevler için hazır olduğunu belirtmeyi arzular. Kendi vizyon ve misyonlarını ortaya sürerek bölümün, ordunun tepesi için mücadele etmeye başlar.

Diğer anime içeriklerine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Big Mouth ve Brooklyn Nine-Nine gibi epey sükse yapan dizilerin yaratıcılığını üstlenen Gabe Liedman, önceki dizilerden benimsediği komedi-kara mizah anlayışını bu kez Q-Force için kullanmaktadır. Steve özelinde gey bir karakter yaparak önce günümüz dünyasının eşcinsellik hakkındaki yansımalarına akabinde de ordu görevine bürünmüş bir dünyadaki yansımalara ışık tutmaktadır. Haliyle ince mesajlarla da epey vakit harcamaktadır. Ancak bölümlerini çoğunlukla mizahi açıdan bakarak ayrıştırılan Steve genelinde sekanslar sunmaktadır.

Q-Force, üstünde dakikalar durulması gereken bir formata sahip değildir. En genel çerçeveyle günümüzün sıradan problemlerinden birine odaklanır. Bu kriteri askeri boyut ile birleştirmesi nispeten olumlu gözükse de konseptin son yıllardaki bayat halinden nasibini almaktadır. Çoğunlukla güldürmesi gerekirken bazı sekanslarıyla buruk tatlar da bıraktığı doğrudur. Nihayetinde çerezlik, derinlemesine düşünmeye ihtiyaç olmayan bir projedir.

IMDb: 4,0 / Güncel puana tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Dizide görev alan diğer oyuncu ve karakterler:

  • Sean Hayes – Steve Maryweather (Agent Mary)
  • Gary Cole – Director Dirk Chunley
  • David Harbour – Rick Buck
  • Patti Harrison – Stat
  • Laurie Metcalf – V
  • Matt Rogers – Twink
  • Wanda Sykes – Deb
  • Gabe Liedman – Benji

Q-Force Anime Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: