Skip to content

Racket Boys Dizi Konusu ve Yorumu

Racket Boys Dizi Konusu ve Yorumu yazımızda; Racket Boys dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, ayrıca kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Racket Boys Dizi Konusu ve Yorumu

Netflix yaz aylarının gelişini, yüksek izlenme oranlarına sahip olan k-dramalarla kutluyor. Aylar önce yayınlanmaya başlayan veya final yapan Mine, Law School, Mad For Each Other gibi büyük ses getiren içeriklerin ardından Racket Boys ile beraber izleyenleri yine komedi sahnelerinin hüküm sürdüğü dramatik bir hikâyeye sürüklüyor. 31 Mayıs 2021‘de start alan ve henüz birkaç bölümü yayınlanan Racket Boys’un ilk bölümünden elde edilen diğer izlenimler şöyle:

Racket Boys hikâyeye, oldukça tedirgin bir tavır sergileyen badminton koçu Hyun-Jong’un tanıtılmasıyla yola koyulmaktadır. Bizler genç babanın sorununu çözmeye çalışırken Hyun-Jong, sorumuzun cevabını tereddüt etmeden verir. Telefonuna gelen “maaş bildirimi” ile havalara uçmasının yanı sıra gelen paranın hangi borçlara gideceğini düşünmeye başlar. Birikmiş kira borçları, sağlık giderleri, ev ihtiyaçları ve oğlunun beyzbol kampı için gerekli olan yüksek meblağ…

Racket Boys Dizi Yorumu

İki çocuğunu tek başına büyütmeye çalışan Hyun-Jong, kalbi iyi hissettiren samimi ve sempatik bir duruşa sahiptir. Hayatının merkezine iki çocuğunu alan, onlar için en iyisini düşünen ve bunu gerçekten hissettirmeyi başaran etkileyici sekansları ile içimize işlemekten geri kalmamaktadır.

Hyun-Jong’un eğlenceli fakat duygusal dakikalarının ardından gözler bu kez Move to Heaven ile efsaneler yaratan Tang Jun Sang’a çevrilir. Başarılı oyuncu, evin büyük çocuğu Hae Kang’a hayat verirken hırslı ve savaşçı kimliği ile dikkat çeker. Küçüklü yaşlarından beri beyzbolla iç içe olmasına karşılık kendisini geliştirmek ve en iyisi olabilmek için büyük bir mücadele vermektedir. Bu sebeple yazın gerçekleşecek olan eğitim kampı genç birey için çok önemli bir basamaktır. Kampa gidebilmek için yeterli yeteneğe sahip olsa da eğitim parası ödenmemiş ve bu sebeple arkadaşlarını uğurlamak zorunda kalmıştır.

Şu dakikaya kadar yazmış olduğum cümleler, izleyen üzerinde dramatik bir dokunuş yapacağı gibi ön yargıya sahip bireylere de “her zamanki şeyler” algısı oluşturabilir. Her ne kadar k-dramalarda bu tarz temalara aşina olmasak da Racket Boys yoğun dram ile kulağa hoş gelen komediyi bir araya getirmekte mükemmel bir iş çıkartır. Kalan dakikalar, hoş birlikteliğin en büyük göstergesidir.

Bizler karakterler hakkında ince detaylar elde etmeye çalışırken senarist Jung Bo Hoon, aileyi Ttangkkeut isimli bir köye taşımaya karar verir. Öyle ki evin babası, kasabadan koçluk teklifi almış. Ve Seul’daki hayata nazaran daha ucuz olduğu söylenmiştir. Evin küçük kızı taşınma işinden pek etkilenmez. Ancak evin diğer çocuğu, beyzbol hayatından uzaklaştığı için gergin bir kişiliğe bürünmüştür. Ancak zamanla yeni arkadaşlarına uyum sağlayacak, beyzbol için önemli işlere imza atacak ve babası gibi başarılı bir spor insanı olacaktır… Kalan bölümleri iple çekiyorum… Sonuç olarak: 7/10. Diğer içerikler için takipte kalmayı unutmayın!

IMDb: 8,4

Raketsonyeondan Dizisinde Yer Alan Diğer Oyuncu ve Karakterler

 • Kim Sang-kyung – Yoon Hyeon Jong
 • Tang Joon-sang – Yoon Hae Kang
 • Na-ra Oh – Ra Yeong Ja
 • Sang-Yeon Son – Bang Yoon Dam
 • Choi Hyun-Wook – Na Woo Chan
 • Kang-Hoon Kim – Lee Yong Tae
 • Jae-in Lee – Han Se Yoon
 • Lee Ji-Won – Lee Han Sol
 • Woo Hyeon – Mr. Hong
 • Shin Jeong-geun – Bae
 • Jung Taek-Hyun – Oh Jae Seok
 • Ahn Se-bin – Yoon Hae In

Racket Boys Dizi Konusu ve Yorumu yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: