Skip to content

Rain or Shine Dizi Konusu ve Yorumu

Rain or Shine Dizi Konusu ve Yorumu isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Rain or Shine dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb puanı, fragmanı, yönetmeni, senaristi, Geunyang Saranghaneun Sai oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Rain or Shine Dizi Konusu ve Yorumu

Çeşitli hayati yıkımlar sonucu şans eseri bir araya gelen çiftlerin konu edildiği k-dramalar uzun süredir piyasada yoktu. Yönetmen ve yapımcıların izleyici odaklı gerçekleştirdikleri anketlerde de görüldüğü üzere, bu konu konsepti tamamen rafa kalkmasa da klişeliği çağırdığı için birtakım uzaklaşmalar cereyan etti. Kaldı ki bu olgu k-dramaların gelişimi için oldukça pozitif bir emele çıktı. Bugünlerde trend dizi listelerinde en az birkaç tane Kore dizisi görmemizdeki en büyük nedenlerden biri bu öncüller sayesinde vuku buldu.

Sanıyorum Rain Or Shine, yukarıda belirtmiş olduğum “klişeden uzak” tabirine yakalanan son birkaç içerikten biri. Eski k-dramaların kökenini yansıtan “tamamen şans, kader, yapmacık, uyumsuz” kavramlarıyla yön bulmasına karşılık zorlayıcı buluşturmalar, zorlayıcı alt metinler ile bülteni epey rahatsız etmeye karar kılmaktadır. Ancak pek çok izleyiciye duygusal, manevi açıdan hırpalayıcı gelebilir. Böyle hissettirdiği sahneler de yok değildir. Fakat genel çerçeve, rahatsız edici yavaşlığa, sıradanlığa, değişime kapalılığa işaret etmektedir.

Rain or Shine Dizi Yorumu

Ve aslında bütün hikâyenin merkezine Lee Gang Doo ve Ha Moon Soo isimli iki genci almaktadır. İkisi de hayatın zorlukları, parasızlığı, yalnızlığı, umutsuzluğu ile dikkat çekmelerine ilaveten ikiliyi ortak noktada buluşturan bir diğer yaşanmışlık daha vardır. Yıllar yıllar evvel içinde bulundukları alışveriş merkezinde bir nevi deprem yaşanmış ve ikili oradan sağ çıkmayı başarmıştır. Ha Moon Soo o yıkımda küçük kız kardeşini kaybederken Lee Gang Doo ise babasını kaybetmiştir. Bu yıkım onların tanışmasına ilham olurken yıllar içerisinde pek çok badire, zorluk atlatılmıştır.

Diğer k-dramalara buradan ulaşabilirsiniz.

Çeşitli tedaviler, rehabilitasyonlar gibi pek çok iyileştirici unsuru ön plana çıkaran ikili, bugünlerde tekrar karşılaşacak. Ve sanıyorum yine hemen herkesin tahmin edeceği romantizm akımını derinliklerinde hissedecektir. Karakter ve hikâye olarak gelişim ögeleri epey iyi işlense de az evvel üstüne bastığım durağanlık, bizleri uyutma noktasına gelecektir… Çok daha iyi k-dramalar mevcut. O listeye buradan ulaşabilirsiniz. Sonuç olarak: 6/10.

IMDb: 8,1 / Güncel puana tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Geunyang Saranghaneun Sai (Just Between Lovers) Dizi Oyuncu Kadrosu ve Diğer Karakterler

 • Jun-Ho Lee – Lee Gang Doo
 • Jin-ah Won – Ha Moon Soo
 • Kim Gang-Hyun – Sang-Man
 • Han Seo-Jin – Ha Yeon-Soo
 • Park Hee-Von – Wan-Jin
 • Tae In-Ho – Jung Yoo-Taek
 • Park Gyu-Young – Som-Mi
 • Yoon Se-Ah – Ma-Ri
 • Kim Hye-Jun – Lee Jae-Young
 • Yun Yoo-Sun – Yoon-Ok
 • Ahn Nae-Sang – Ha Dong-Chul

Rain or Shine Dizi Konusu ve Yorumu yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d