Skip to content

Record of Youth Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Record of Youth Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi yazımızda;  Record of Youth dizi konusu, yorumu, incelemesi, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Record of Youth Dizi Konusu Yorumu

7 Eylül 2020’de yayınlanmaya başlayan yeni Kore dizisi Record of Youth, 3 Kasım itibariyle Netflix kullanıcılarına sunuldu. Kore’nin TVN kanalında yayınlanan 16 bölümün ardından Netflix Türkiye’ye giriş yapan dizi ulusal anlamda büyük bir ses getirmeyi başardı. Kore dramalarının giderek arttığı son günlerde bünyesine yeni bir içerik daha katan Netflix, bu alandaki ilerleyişini sürdürmüş oldu. Birbirinden farklı ve güzel konuların iç içe olduğu dizinin konusunu özetlemek gerekirse:

Sa Hye Joon ve Ahn Jeong Ha isimli iki gencin üzerinden şekillen dizi; gençlerin modellik alanındaki zorlu mücadelelerini konu ediyor. Modellik yaparak geçimini sağlayan Sa Hye Joon çalışkan bir kişiliğiyle birlikte büyük bir hayran kitlesine sahiptir. Asıl hedefi oyuncu olmak olsa da gittiği seçmelerde işler istediği gibi gitmemektedir. Ahn Jeong Ha ise makyaj sanatçısıdır. Dalında en iyisi olmak adına büyük uğraşlar veren bir kişiliğe sahiptir. Konunun büyük kısmını bu ikili üzerinden inşa eden yönetmen Gil Ho Ahn aynı zamanda aile ve arkadaşlığının önemi, zorlu hayat mücadelesi ve sınıf farklılıkları gibi temaları da izleyenlerle buluşturmuş.

Gizemli kişiliğiyle etrafındaki kişileri yok eden mahkûma göz atın: Kötülük Dehası

Record of Youth Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi

Record of Youth dizisinin güncel IMDb puanına buradan ulaşabilirsiniz.

Dizide yer alan oyunculardan bazıları şu şekilde:

  • Bo-Gum Park – Sa Hye Jun
  •  So-dam Park – Ahn Jeong Ha
  • Woo-Seok Byeon – Won Hae Hyo
  • Jin-hie Han – Sa Min Ki
  • Hie-ra Ha – Han Ae Sook

Dizinin bu kadar beğenilme sebebi olarak yapımda yer alan oyuncular olduğunu düşünüyorum. Kore yapımlarına alışık olmayanların dahi ilgisini çeken konu ve oyuncu performansıyla isminden söz ettiren dizi, 2020’nin öne çıkan yapımları arasında yerini almayı hak ediyor. Çoğu kişinin yetersiz, sıkıcı gibi yorumlarını önemsememekle birlikte, keyifli bir dizi izlediğimi düşünüyorum. Belki büyük bir heyecan içinde izlemedim fakat güzel dakikalar geçirmeme sebep oldu.

Bakalım siz beğenecek misiniz? İyi Seyirler…

Record of Youth dizi fragman ve bölümlerine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Netflix’in birbirinden farklı konulara sahip dizilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Record of Youth Dizi Yorumu ve İncelemesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d