Skip to content

Red (2010) Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Red Film Konusu Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Red film konusu, yorumu, incelemesi, 2010, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, Netflix Filmleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Red (2010) Film Konusu Yorumu ve İncelemesi

Her ailede çok çok sevilen bir yabancı oyuncu vardır. Bu bizim için nedense hep Bruce Willis olmuştur. TV’de veya sosyal ortamlarda kendisinin oynadığı bir film gördüğümüzde hemen açar ve defalarca izlemişizdir. Red filmi de o listedeki yapımlar arasında yerini alırken, geçenlerde yine şans eseri önüme çıktı ve gelip sizlere kısa birkaç düşüncemi söylemek istedim.

İlginizi Çekebilir: Esaretin Bedeli

Üstünden 11 yıl gibi önemli bir süre geçmesine rağmen Bruce Willis denildiğinde akla gelen filmlerden biri olan Red, Robert Schwentke yönetmenliğinde çekilen ve senaristliğini Jon Hoeber’ın yaptığı aksiyon-komedi filmi olarak karşımıza çıkmıştı. Yine oyuncu kadrosunda Mary-Louise Parker, Karl Urban, Morgan Freeman gibi dönemin ve günümüzün önemli isimlerini bünyesinde barındıran yapım, izleyenleri mest etmeyi başarmıştı.

IMDb puanı: 7,0

Kapak fotoğrafından veya giriş cümlelerimden filmin her dakikasında aksiyon dolu dakikalar yaşandığını öngörebilirsiniz. Fakat filmin ilk sahneleri oldukça durağan ve romantik şekilde başlıyor. 55 yaşındaki Frank Moses (Bruce Willis) CIA’deki iş hayatından sonra emekli olan ve hayatını yapayalnız geçiren bir birey olarak karşımıza çıkıyor.

Red (2010) Film Konusu Yorumu

Sabahları alarma ihtiyaç duymadan 6’da kalkan, kalktığı gibi sporuna yapan ve sonrasında ise temizlik vb işler yaparak gününü geçiren Frank, başka bir eyalette Sosyal Güvenlik Kurumu’nda çalışan kendisi gibi yalnız bir kadınla flörtleşmeye başlıyor. Sarah (Mary-Louise Parker). Bir gece Frank’in evini basan ve onu öldürmeye çalışan bir grup suikastçıyla şekillenmeye başlayan film, aksiyon dolu dakikalara imza atıyor. Suikastçının kim olduğunu anlamakla geçirdiğimiz dakikalardan sonra birtakım sürprizler kendini göstermeye başlıyor.

DC Comics çizgi romanından uyarlanarak beyaz perdeye aktarılan Red, genel hatlarıyla çok iyi bir hava yakalarken aktarmak istediği enerjiyi de izleyenlerle buluşturarak gayet akıcı bir işe imza atıyor. Sadece oyuncu kadrosuna bakıp tam not verebileceğimiz (günümüzün aksine) ve 2 saatlik film süresiyle keyifli dakikalar yaşamanıza sebebiyet verecek kalitesiyle izlenmeyi hak ediyor. Spoiler vermemek adına filmin konusunu oldukça kısa kestiğimi belirterek, iyi seyirler diliyorum…

  • Bruce Willis – Frank Moses
  • Mary-Louise Parker – Sarah
  • Jefferson Brown – Fred
  • Karl Urban – William Cooper
  • Morgan Freeman – Joe

Film fragmanına ulaşmak için tıklayınız.

Diğer film önerilerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Red (2010) Film Konusu Yorumu ve İncelemesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: