Skip to content

Red Notice Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Red Notice Film Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Red Notice film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, ayrıca analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Red Notice Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Red Notice, gişe rekorları kıran diğer filmlerde olduğu gibi… 3 altın yumurtası sayesinde mantık ve gerçeklikten yoksun; ancak heyecan, aksiyon ve macera açısından yüksek performans sergiliyor. “En iyi film” olma yolunda ısrarlı bir duruşu olmadığı gibi gişe rekorlarına layık olan -tabiri caizse- aptallığı, sevecenliği ve dinamizmi perdeye yansıtıyor. 20 yıl sonra izlenildiğinde “ne filmmiş?” dememize sebep olacak mükemmel kaliteye sahip olmamasına karşılık her izlediğimizde heyecan katacak büyüleyici atmosferi ile göz kamaştıracağının sinyallerini veriyor.

Hollywood’un en yüksek ücretli erkek aktörlerinden biri olan Dwayne Johnson, yine en çok kazanan kadın oyuncularından Gal Gadot ve bu iki isme nazaran daha çok takipçi daha çok sempati duyulan başarılı oyuncu Ryan Reynolds ile Netflix’in 200 milyon dolarlık yeni filminde başrolü çekiyor.

Gişe rekortmeni lakabını benimseyen öncüller de tam da bu noktada cereyan ediyor. İzleyicileri büyüleyen 3 altın yumurtaya ilaveten prodüksiyon açısından zengin, sürükleyicilik açısından kusursuza yakın bir iş çıkartıyor. Senaryonun karşılığı tipik bir “kovalamaca” oyununa işaret ederken aslında Hollywood’un formsuz kimliği de gözlerden kaçmıyor. Diğer detaylara yazının devamında ulaşabilirsiniz.

Red Notice Film Konusu

Netflix, yönetmen Rawson Marshall Thurber’ın Red Notice filmini şöyle özetliyor… Bir FBI ajanı, dünyanın en çok aranan sanat hırsızını yakalayabilmek için bir başka sanat hırsızıyla çalışmak zorunda kalıyor.

Netflix’in bir diğer popüler filmi: 7 Tutsak

Ve karşınızda John Hartley rolüyle Dwayne Johnson. Son birkaç projesindeki sevecen, tatlı kimliğine nazaran Red Notice ile FBI profil uzmanı olarak tanıtılan başarılı oyuncu, her zaman olduğu gibi belli başlı suçluların peşine düşüyor. Kaldı ki bu isim Ryan Reynolds olarak beliriyor. Nolan Booth karakterine hayat veren Reynolds “usta hırsız” rolüyle FBI ve haliyle Hartley’in bir numaralı düşmanı haline geliyor. Kaçan kovalanır öncülünü her zaman kusursuz işleyen yapımcılar, Hartley ve Booth nezdinde aksiyonu bol bir yakalamaca oyununa imza atarken güzelliği, çekiciliği ile göz kamaştıran bir diğer sanat hırsızı Gal Gadot oyunu bozmaya geliyor. The Bishop.

Red Notice’in merkezinde dillerden, destanlardan düşmeyen Kleopatra’nın hazinesi alıyor. İki sanat hırsızının ortasında kalan Hartley bir taşla iki kuş oyunu icat etse de umduğunu bulamıyor. The Bishop’un üstün karakteri Hartley ve Booth dost haline getirdiğinde de… Hikâyenin ana akımı başlamış oluyor. Hartley’in hapse düşüp Booth ile zoraki yollarla “kanka” olmasından başlayan olay silsilesi ikilinin The Bishop’u yakalama sürecine kadar işlemeye devam ediyor. Tam anlamıyla Hollywood kurallarını merkezine alan Red Notice, yazının başında belirtmiş olduğum heyecan, aksiyon gibi kavramlardan nasibini alırken damga vuran, hafızalardan çıkmayan bütünlüğe ulaşamıyor. Sonuç olarak: 6,5/10.

IMDb: 7,1 / Güncel puana tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Film Oyuncu Kadrosu ve Diğer Karakterler

  • Dwayne Johnson – John Hartley
  • Ryan Reynolds – Nolan Booth
  • Gal Gadot – The Bishop
  • Chris Diamantopoulos – Sotto Voce
  • Ritu Arya – Inspector Urvashi Das
  • Ivan Mbakop – Tambwe
  • Vincenzo Amato – Director Gallo
  • Rafael Petardi – Security Chief Ricci

Red Notice Film Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: