Skip to content

Redeeming Love Film Konusu ve Yorumu

Redeeming Love Film Konusu ve Yorumu isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Redeeming Love film konusu, yorumu, incelemesi, 2022 eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, ayrıca analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Öyleyse keyifli dakikalar dileriz…

Redeeming Love Film Konusu ve Yorumu
 • Yönetmenliğini D.J. Caruso’nun üstlendiği Redeeming Love film konusu şöyle özetleniyor: Annesinin ölümünden sonra fuhuşa zorlanan genç bir kız, yıllar sonra, aşk ve romantizm ile tanışır.

Francine Rivers’ın 1991 yılında kaleme aldığı aynı isimli kitaptan uyarlanan Redeeming Love, 8 yaşında fuhuşa zorlanan Angel (Abigail Cowen) isimli bir kızı takip ediyor. Babası başka bir kadınla birlikte olduğu için günlerinin çoğunu annesiyle geçiren küçük kız, annesini hastalığa kaybettikten sonra, koskoca dünyanın içinde yapayalnız kalıyor. Haliyle, tarihler 1850’li yılları gösterdiği için, o günün imkanları da kısıtlı bir kapıya çıkıyor. Çeşitli kişilerin, ellerin, ağızların önerisiyle Kaliforniya’daki Pair-A-Dice kasabasına gönderilen küçük kız, Duchess’in ocağına girerek büyütülüyor. Ve yıllar içinde -kaba tabirle- genelevin en iyi çalışanı haline geliyor.

Halihazırda zor ve çelimsiz bir çocukluk dönemi geçiren Angel, cinayeti de veremi de şiddeti de günbegün görmeye devam ediyor. Hissizleştiğini gösteren sabit pozlu portreleriyle geçmişi veya geleceği düşünmediğini belirtiyor. Altın avcılarının giderek artması genelev benzeri yerlerin popülerliğini arttırırken Angel’ın da popülerliği hız kesmeden artış gösteriyor.

Redeeming Love Film Yorumu

Redeeming Love, 120 dakikayı aşan süresini oldukça detaylı şekilde kullanırken biyolojik babası tarafında reddedilen, annesini hastalığı kaybeden ve akabinde de kötü insanların eline düşen Angel’ın gözünden sahneler sunmaya devam ediyor. Mahvolmuş bir insanın karakter analizini sürdürürken; kitaplarda, romanlarda, masallarda eksik olmayan o sahne gelip kapıyı çalıyor. İnce, uzun boylu, masmavi gözleriyle kadraja giren Michael (Tom Lewis), dualarının karşılığını Angel ile buluyor. Kilometrelerce uzaktaki tarlasından sadece Angel’ı görmek üzere yola koyulan genç adam, ilk görüşte Angel’a aşık oluyor. Ve ona aşkı, evliliği, sevgiyi, güveni aşılayacağının sözünü vererek hayatının içine dahil ediyor.

Netflix’in cinsellik ve arzular merkezli aşk-romantizm draması: Sadakat

Bahsi geçen hikâye pek çok izleyici ve okura tanıdık gelirken akış içerisinde görülen sahneler de beklentileri boşa çıkartmıyor. Kadınlara belli başlı amaçlar için göz uzatan yobaz erkek topluluğu ile yıllar evvelki eşitsizlik mekanizması devreye girerken paranın, hastalığın önemi ön plana çıkıyor. Güçlünün kazandığı, fakirin ise ağzının suları aktığı dönemde, haliyle, dini kültürler de epey ayırt edici unsur olarak gözüküyor. Ve hikâyenin çoğu kısmı Michael, Tanrı ve inançları ile yürüttüğü fikirler ile gerçeğe dönüşüyor. Hor görülen, fuhuşa zorlanan ve kötü lakabı ile kasabada nam salan bir kadını yanına alan Michael, inançları ve içgüdüleri ile birtakım mesajlar veriyor.

Sonuç olarak… Angel’a hayat veren Cowen’ı başarılı performansı dikkat çekse de ikili arasındaki aşk mekanizması bazı uyumsuzlukları su üstüne çıkarıyor. Ve kaçınılmaz son gitgide yaklaşırken, aşk dinamikleri çalkalanmaya başlıyor. 5,5/10. Öyleyse keyifli seyirler.

IMDb: 6,5 / Ayrıca güncel puana tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Film Oyuncu Kadrosu ve Diğer Karakterler

 • Abigail Cowen – Angel
 • Tom Lewis – Michael
 • Eric Dane – Duke
 • Famke Janssen – Duchess
 • Logan Marshall-Green – Paul
 • Nina Dobrev – Mae
 • Livi Birch – Sarah
 • Jamie-Lee O’Donnell – Lucky
 • Willie Watson – John Altman
 • Josh Taylor – Alex ve diğer.

Redeeming Love Film Konusu ve Yorumu yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: