Skip to content

Reflection of You Dizi Konusu ve Yorumu

Reflection of You Dizi Konusu ve Yorumu isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Reflection of You dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb puanı, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Reflection of You Dizi Konusu ve Yorumu

Yönetmenliğini Hyun-Wook Im’ın senaryosunu ise Bo-Ra Yoo’nun üstlendiği Reflection of You, Hee-Joo isimli genç kadının cehennem üzerine kurduğu cümlelerle başlamaktadır. Hala hayatta olduğunu ima ederken aslında cehennemi yaşadığını öne sürer. Alelade bir ailenin portresine sıçrayan kanlar… Yerdeki kanları silen bir kadın… Ve bavula yüklenmiş ölü bedenlerle bir yolculuk başlar. Ve o bavul şimdi, sonu gözükmeyen bir nehirde süzülmektedir.

Zamanda geri gittiğimizde Hee-Joo’nun çok başarılı bir ressam, çok başarılı bir yazar olduğunu görürüz. Şaşalı kariyerinin yanı sıra iki tatlı çocuğa ve bir de kendisine deli gibi aşık olan eşe sahiptir. Bugünlerde kendisini kısa bir süre sonra gerçekleşecek olan sergisine adasa da kızı Lisa’nın okulundan gelen haber ile yerle bir olacaktır. Görünüşe göre Lisa, okulda, öğretmeni tarafından dövülmüş. Ve kulak zarını kaybetme safhasına gelmiştir. Kocası Hyun-Sung o sıralar İrlanda’da seminerde olduğu için çocuğu ile tek başına ilgilenen Hee-Joo, anne olmanın getirdiği öfke sonucu kızına zorbalık yapan öğretmen ile yoğun bir diyaloğa girecektir.

Reflection of You 16 bölümden oluşan gizem-gerilim-dram temalı bir Kore dizisi için yüksek bir potansiyele sahiptir. Her ne kadar henüz 1 bölümü yayınlansa da küçük Lisa’nın zorbalığa uğraması ile başlayan soluksuz bir serüven sunacağı gün gibi aşikardır. Ki beklediğimiz potansiyel kavramı Lisa’yı döven genç öğretmen Gu Hae-Won ile tanıştıktan sonra gerçekliğe dönüşmeye başlayacaktır.

Reflection of You Dizi Konusu

Lisa’ya tokatlar attığı için pişman gibi gözükse de anne Hee-Joo’nun karşısına “haklı taraf benim” imajıyla çıkmaktadır. Asıl zorbalığa uğrayanın kendisi olduğunu, hayatta hep dışlanan kişi olduğunu söylemektedir. Haliyle bizler ne olduğunu anlamaya çalışırken anne Hee-Joo, karşısındaki öğretmene bir tokat atar. Gu Hae-Won hiçbir şey olmamış gibi kalkıp dışarı çıktığında, her gelişmenin yeni başlayacağının da sinyallerini vermiş olur.

Yepyeni bir k-drama önerisi daha: The King’s Affection

Elbette ki bu süre zarfında diğer aile bireyleri hakkında fikirler elde edilmeye başlanır. Koca Hyun-Sung’un İrlanda’da ne işi olduğuna, hastanede başında beklediği kişinin kim olduğuna kadar uçsuz bucaksız bir okyanus görüntüsü sunar. Ancak bütün gelişmeler Hee-Joo ve öğretmen Gu Hae-Won arasında yaşanacaktır. Çünkü görünüşe göre iki birey geçmiş yıllarda arkadaşlık, öğretmen-öğrenci ilişkisi yaşamış iki dost gibi gözükmektedir. İlk bakışta her ikisi de birbirini tanıyamaz. (Biraz saçma.) Ancak Gu Hae-Won’un bir sebeple intikam için geri geldiği ve Hee-Joo’dan acısını çıkartacağı görülmektedir. Çünkü genç öğretmen her cümlesinde eski hayatını özlediğini, eskisi gibi varlıklı olmadığını belirtirken Hee-Joo’nun da pahalı, lüks bir hayatın içinde olduğunu ima etmektedir.

İki bireyin yıllar evvel ne yaşadıklarını, neden yollarının ters düştüğünü ve neden bir nevi düşman haline geldiklerini ne zaman öğreniriz. Bilinmez. Ancak ilk bölümün bizlere vaat ettiği gizem-sırlar dünyası kavramı layıkıyla işlenmektedir. Özellikle Gu Hae-Won’un oynadığı mazlum karakterin getirisiyle dolambaçlı bir hikâyeye işaret edilirken Hee-Joo’nun geçmiş zamanlarda sorunlar kümesi yarattığı da ilk tahminler arasına girmektedir. Diğer bölümleri izlemek için can attığımı belirtmekle birlikte… Yapbozu andıran gizem hikayelerini sevenlerin diziyi şimdiden izlemeleri gerektiğini de sözlerime ekleyebilirim. Bakalım ikiliyi zengin-fakir, sıcak-soğuk kadar tam tersi yollara ayıran sihirli değnek ne? Ve Gu Hae-Won’un, Lisa’dan sonraki amacı ne olacak? Sonuç olarak: 7/10.

IMDb: 8,6 / Güncel puana tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Dizide görev alan diğer oyuncu ve karakterler:

  • Hyun-Jung Go – Hee-Joo
  • Shin Hyon Bin – Gu Hae-Won
  • Su-an Kim – Lisa
  • Jae-young Kim – Seo Woo Jae
  • Shin Hye-Ji – Lee Joo Young
  • Kim Sang-Ho – Yoon Sang Ho
  • Choi Wonyoung – Ahn Hyun Sung

Reflection of You Dizi Konusu ve Yorumu yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: