Skip to content

Resident Alien Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Resident Alien Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Resident Alien dizi konusu yorumu ve incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Resident Alien Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi

Karanlık, gizemli ve komik. Az önce izleyip bitirdiğim ilk bölümün ardından dizinin bende oluşturduğu duygular tam olarak bunlar. Dizi hakkında hiçbir beklentimin olmamasının yanı sıra biraz da mecburiyetten açıp izlediğim dizinin ilk bölümünden bu kadar keyif alacağımı tahmin etmezdim. İleriki bölümler bizlere ne gösterir bilinmez fakat diziye kesinlikle şans vermemiz gerektiğini belirtmek gerek. Gelin diziye biraz daha yakından bakalım.

Netflix- The Stranger dizi konusuna buradan ulaşabilirsiniz.

SyFy’nin Dark Horse Comic’ten uyarlama yeni dizi Resident Alien oldukça ilginç bir konuyu ele almaktadır. Dünyayı yok etmek gibi oldukça iç karartıcı bir hedefi olan uzaylı (Alan Tudyk) uçağının arızalanmasıyla yeryüzüne düşer. Görevini tamamlayamamanın korkusuyla ne yapacağını bilemez. Ve küçük bir kasabanın doktoru olan Harry Vanderspeigle’ın yerini geçer. Öldürüp yerine geçtiği adamın hayatını yaşamak zorunda olduğunun bilincindedir.

Resident Alien Dizi Konusu Yorumu

Daha sonraki dakikalarda kasaba doktoru Sam’in öldüğü haberi gelir. Ve kasabanın tek doktoru olan Harry’den (uzaylı) otopsi yapması istenir. Akıl almaz iç güdüleri ve yorumlarıyla ölüm hakkında ilginç teoriler ortaya sunar. Fakat davranışları insanlardan farklı olduğu için çevredeki bireyler tarafından “değişik biri” yorumunu işitir. Bir yandan kaza sonucu kaybettiği “ölümcül cihazını” ararken bir yandan da kılığına girdiği Harry’nin işlerini yapmaktadır.

IMDb: 8,5

Alan Tudyk, harika oyunculuğu ve karakterinin ilginç iç sesleriyle diziye büyük bir hava katar. Asıl görevi olan -dünyayı yok etmek- işi izleyenlere bastıra bastıra belirtirken insan olmanın zorluklarını yaşamaya başlar. Ve insanlar hakkında şuna benzer cümleler kurar. İnsanların karşısındaki bireylere yoğun duygularla bağlandığını ve bu özelliklerin onları aşağıya çektiğini belirtir. Kendisi bir uzaylı olduğu için buna anlam veremese de yer yer insana benzer hareketler yapar.

Göze hoş gelen kasaba ambiyansı olaylara gerçek gözle bakmamıza yardımcı olur. Ve bu dizinin akışına oldukça katkı sağlar. Sonuç itibariyle büyük keyif aldığım ilk bölümün ardından heyecanımı sizlerle paylaştım. Diğer bölümler hakkında oldukça ümitli olduğumu belirterek sözlerime son veriyorum. Mutlaka ama mutlaka izleyin. İyi seyirler…

  • Alan Tudyk – Harry
  • Sara Tomko – Asta
  • Corey Reynolds – Mike
  • Meredith Garretson – Kate
  • Levi Fiehler – Ben
  • Elizabeth Bowen – Liv

Dizi fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

Diğer dizi önerilerine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Resident Alien Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: