Skip to content

Resident Evil Infinite Darkness Anime Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

Resident Evil Infinite Darkness Anime Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Resident Evil Infinite Darkness dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb puanı, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Resident Evil Infinite Darkness Anime Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

Netflix Resident Evil: Infinite Darkness inceleme yazısında spoiler bulunmamaktadır.

 • Capcom tarafından 1996 yılında piyasaya sürülen Resident Evil, 2021 itibariyle 25.yıl dönümünü kutluyor.
 • Geçen uzun süre zarfında defalarca beyaz perdeye uyarlanan konsept, başta oyun sevdalıların akabinde de sinemaseverlerin büyük ilgi duyduğu bir içerik haline dönüşüyor. Yıllar evvel yayınlanmaya başlanan film serisinin yanı sıra bugünkü konumuz olan Infinite Darkness gibi yapımlarla da anime dünyasına el atmamıza olanak sağlıyor.
 • Yaratıcı pozisyonunda Hiroyuki Kobayashi’nin olduğu yapım genel hatlarıyla zombilerle savaş mücadelesine odaklansa da arka planında çoğumuzun tanıdığı Leon karakterini merkezine alarak casusluk ve hayatta kalma entrikalarına sahne oluyor.
 • 8 Temmuz 2021’de Netflix tarafından yayınlanan Resident Evil Infinite Darkness ile ilgili diğer detaylar şöyle:

Öncelikle animenin sakin başlayıp oldukça hızlı bittiğini hatırlatmakta fayda var. Ortalama 30 dakikadan oluşan 4 bölüm ile hikayesine yön veren yapımcılar, Resident Evil konseptli içeriklerde görmeye alışık olduğumuz uzun süreli yavaş anlatımdan vazgeçmiş gibi gözükmektedir. Ancak içeriğin bir anime olduğunu düşündüğümüzde zaman ve hikâye bütünlüğü kavramını mantıklı işlemektedir.

Resident Evil Infinite Darkness Anime Dizi Yorumu

Diğer yapımlara nazaran Infinite Darkness ile “oyun oynuyormuş gibi hissetmek” mottosunu yakalamanız mümkün gözükmektedir. Belki de hikâyenin akıcılığını ve sürükleyiciliği sağlayan en önemli etken de bu noktadan çıkar. Halihazırda deli-dolu ve aksiyon yüklü olan bir senaryonun anime kurgularıyla birleştirilerek “gerçekçi” hissini ortaya çıkarması, bana göre dizinin en dikkat çekici özelliklerinden birisidir.

Başarılı bulduğum bir diğer içerik: Komiser Grom Veba Doktoru

İşlenen konu ise birçoğunuzun halihazırda bildiği ölüm kalım savaşıdır. 2000 ve 2006 yıllarında geçen konsept gerek flashbackler gerekse birkaç uyarlama sekanslarıyla işlenmeye koyulmaktadır. İlk hikâye 2000 yılında yaşanan ve Penamstan İç Savaşı temsil eden kurgulardan meydana gelmektedir. Öyle ki savaşta ABD’nin özel kuvvetlere ait uçağı düşmüş ve ölüm yalnızlığına terk edilmiştir. Ancak aynı savaşta yine ABD’ye ait Mad Dogs grubu, özel kuvvetleri yalnız bırakmamış ve yardımlarına koşmuştur. Bu yardım koşusu ile Jason kahraman ilan edilmiştir.

2006 yılında ise Beyaz Saray’daki bir hack davası işlenmektedir. Leon ve Jason’un bir araya geldiği operasyonda çözüm arayışı sürerken ortaya çıkan zombiler işin tamamen farklı bir noktaya evrileceğini ispatlamıştır. Kaynaklar Şanghay’daki bir biyoloji laboratuvarına işaret edecektir. Soluksuz bir macera sunan Infinite Darkness, son dönemlerin en başarılı anime dizilerinden birine imza atmaktadır. Kaçırmayın… 7/10.

IMDb: 6,9

Ekipte yer alan diğer oyuncular

 • Seslendirme ekibi:
 • Nick Apostolides – Leon Kennedy
 • Stephanie Panisello – Claire Redfeild
 • Ray Chase – Jason
 • Jona Xiao – Shen May
 • Billy Kametz – Patrick
 • Joe J. Thomas – Graham
 • Doug Stone – Ryan
 • Brad Venable – Wilson
 • Toshiyuki Morikawa, Yuhko Kaida, Fumihiko Tachiki, Megumi Han, Kenji Nojima

Resident Evil Infinite Darkness Anime Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: