Skip to content

Resident Evil Raccoon Şehri Film Konusu ve Yorumu

Resident Evil Raccoon Şehri Film Konusu ve Yorumu isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Resident Evil Raccoon Şehri film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, ayrıca analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Resident Evil Raccoon Şehri Film Konusu ve Yorumu

Bugünlerde sinemada hizmet veren Resident Evil Raccoon Şehri film incelemesi spoiler içermiyor.

Damakta harikulade tatlar bırakan orijinal Resident Evil filminin yayınlanmasının ardından yaklaşık 20 yıl geçti. Yazar/yönetmen Paul W.S. Anderson, orijinallik kelimesinin karşılığını sadece öncü oluşundan değil, o zamana renk katan kült oyundan elde ettiği yaratıcı ve etkileyici dokunuşlarla da orijinal kriterini ön plana çıkarttı. Yıllar içerisinde çeşitli devam filmleri, yeni uyarlamalar, diziler ya da diğer pek çok pazarlanabilir araç yardımıyla hikâye akışı devam etse de yapımcılar, her defasında hiç sıkılmadan derede boğuldu. Ve bugünlerde Johannes Roberts, seriye yeni bir üye katmak için yola çıktı. Korku dünyasına yeni bir başlangıç olarak lanse edilen Resident Evil Raccoon Şehri ile ilgili diğer detaylara yazının devamında ulaşabilirsiniz.

1996 yılında piyasaya sürülen ilk oyunun ardından yaklaşık 20 yıl içerisinde 9 farklı oyun ve 5’ten fazla devam filmi ile hayatta kalma mottosuna devam eden Resident Evil, oyun ve filmseverlerin yakından tanıdığı konseptiyle yeni ürünü kucaklıyor. Ve aslına bakılırsa anlatı da oldukça tanıdık isimler, simalar veya önergeler yardımıyla başlamış oluyor. Umbrella Corporation isimli ilaç şirketinin ölümcül deneylerinin ardından haraba döndürdüğü şehirlerden biri olan Raccoon City, bugünlerde kan arayan zombilerin önderliğinde hayatına devam ediyor.

Resident Evil Raccoon Şehri Film Yorumu

2002 yılındaki dolgulu teknoloji pazarlama aracını geride bırakan yönetmen Johannes Roberts, hikâyeyi farklı bir dille kullanmakta ısrarcı gibi gözüküyor. Welcome to Raccoon City önergesiyle 1998 yılında yaşanan gelişmeleri beyaz perdeye aktaran genç yönetmen, hemen herkesin tahmin edeceği üzere, Umbrella Corporation’ın ölümcül tuzaklarıyla seyrine başlıyor. Günümüz dünyasının severek takip ettiği zombi istilası konseptini ekranlara taşımasının ardından Chris, Claire ve diğer pek çok birey, şehirlerini, insanlığı korumak ve geri kazanabilmek için mücadele başlatıyor.

Netflix’in başarılı dizisi: Undercover

Karakterler nezdinde herhangi bir derinlik yaratmaması muhtemel gözükse de bazı karakterlerin isimleri -neredeyse- final sahnesinde aklımıza kazınıyor. Kasabayı terk edip tekrar dönen kadın, polis şefi bir erkek gibi gibi lakaplarla seyir bulmamıza ön ayak olmasına ilaveten zombi kültürünü layıkıyla yansıtmayan görsel efektler de nispeten iç karartıyor. Bu filmi Resident Evil hayranları mı daha çok sevecek? Yoksa konsept hakkında hiçbir bilgiye sahip olmayan bireyler mi? İşte akıştaki vasatlığı, yetersizliği ortaya çıkaran en büyük soru kümeleri de bu sebeple ortaya çıkıyor… Sonuç olarak: 5/10.

IMDb: 5,6 / Güncel puana tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Resident Evil: Welcome to Raccoon City Film Oyuncu Kadrosu ve Diğer Karakterler

 • Kaya Scodelario – Claire Redfield
 • Lauren Bill – Genç Claire Redfield
 • Hannah John-Kamen – Jill Valentine
 • Lily Gao – Ada Wong
 • Chad Rook – Richard Aiken
 • Marina Mazepa – Lisa Trevor
 • Robbie Amell – Chris Redfield
 • Tom Hopper – Albert Wesker
 • Avan Jogia – Leon S. Kennedy
 • Donal Logue – Brian Irons
 • Neal McDonough – William Birkin ve diğer.

Resident Evil Raccoon Şehri Film Konusu ve Yorumu yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: