Skip to content

Ride or Die Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Ride or Die Film Konusu Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Ride or Die film konusu yorumu, Netflix incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Keyifli dakikalar dileriz…

Ride or Die Film Konusu Yorumu ve İncelemesi

Rei Nagasawa isimli genç kadın, üzüntülü ve yorgun tavırlarıyla dikkat çekerken bir gece külüne giriş yapar. Dış görünüşüne ve hareketlerine bakılacak olursa meslek sahibi, zengin biri olduğu ön görülür. Birkaç dakika sonra yan tarafında oturan bir beyefendi ile sohbete başlar.

Çekici bakışlarıyla geceye yön verirken sahneler genç adamın evinde devam eder. İkili, bu sekansta ilginç sohbetler gerçekleştirir. Bizler akışın ne tarafa evrileceğini tahmin ederken Rei, genç adamın boynuna bıçak saplar. Böylece kanın bol olduğu bir sahneyle, Rei’nin hikayesi başlamış olur.

Yönetmenliğini Ryuichi Hiroki’nin senaristliği ise Nami Kikkawa’nın yaptığı Ride or Die, izleyenleri geçmiş günlere götürerek cinayetin nedenleri hakkında bilgi vermeye başlar. Rei’nin mesleğini, zenginliğini ve çevresiyle olan ilişkisini gün yüzüne çıkartır. Böylece Rei’nin öldürdüğü adam ile olan ilişkisi meydana çıkar.

Ride or Die Film Konusu Yorumu

Öldürdüğü adam, lise yıllarından tanıdığı arkadaşı Nanae’nin kocasıdır. Uzun yıllar sonra şans eseri karşılan Nanae ve Rei, özlem gidermeye çalışsa da Nanae’nin dövülerek alt üst edilmiş suratı ön plana çıkar. İlerleyen dakikalarda döven kişinin kocası olduğu görülmektedir. Rei arkadaşını o halde görmekten perişan olur. Böylece cinayet planını işlemeye başlar.

“Katil olmak bu kadar kolay mı?” şeklindeki sorunuzu duyar gibiyim. Rei de bunu duyacak olsa gerek ki Nanae ile olan bağını anlatmaya koyulur. Anlaşılacağı üzere Rei, yıllardır Nanae’ye aşıktır. Fakat aşkını, sevgisini hiçbir şekilde dile getirememiş sonrasında ise hayatları farklı yönlere gitmiştir.

Diğer bir film önerisi: Aşk ve Canavarlar

Sevdiğin kişi için ne kadar ileriye gidersin? Sorusunun cevabı ise akış boyunca yavaş yavaş işlenmtekdir. Rei ve Nanae vakit geçirdikçe aralarındaki bağ kuvvetlenmeye başlar. Her birinin dışarıdaki hayatı devam ederken bir araya geldiklerinde dünyada ne olup bittiğini unuttukları dakikalar kendisini gösterir. Bu süre zarfında ilgi çekici ve aksiyonlu sahneler de yaşanır. Ancak izleyenler ikili arasındaki cazibesi yüksek aşka odaklanmaktadır.

Böylece romantizm ve erotiğin oldukça fazla hissedildiği hikâye çıkmış olur. Kiko Mizuhara, Rei’ye hayat verirken; Honami Satô, Nanae karakteriyle sinema dünyasına kaldığı yerden devam eder. İki birey de genç yaşlarına rağmen hikâye üzerinden pozitif işler çıkartır. Aralarındaki tutku, heyecan seyir zevki açısından pozitiftir. Ki bu da kaçamak başlayan ilişkilerinin devamı için önemli bir değer taşır. Harika bir film olmayabilir ve belki 2 buçuk saatlik süresiyle dikkat dağınıklığına yol açabilir. Ancak hararetli temposu nispeten de olsa izlemeye değer kılar.

IMDb: 6,1

Ride or Die Film Konusu Yorumu ve İncelemesi yazı sonu. Siteye abone olarak içeriklerden anında haberdar olabilirsiniz. Öyleyse sizlere iyi seyirler. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere. …

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: