Skip to content

Riders of Justice Filmi Konusu ve Yorumu

Riders of Justice Filmi Konusu ve Yorumu yazımızda; Riders of Justice filmi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Keyifli dakikalar dileriz…

Riders of Justice Filmi Konusu ve Yorumu

Hikâye, askeri görevi nedeniyle kızı Mathilde’nin bir başka doğum gününü kaçıran Markus’u anlatır. İşi ve evi arasında gidip gelen baba, görevi gereği kamp alanında kalır. Eşi Emma bu haberi duyduğunda yerle bir olsa da kızı için günü mahvetmemeyi çalışır. Arabaya atlayıp eğlenceli bir gün geçirme niyetine girerler. Ancak araba çalışmadığı için ulaşımı tren yoluyla sağlarlar.

Günün her anından keyif alan ikili dönüş yolu için trene bindiklerinde trajik bir patlamanın kurbanı olurlar. Genç kız Mathilde kurtulur. Ancak Emma, kaza gibi gözüken patlamadan sağ çıkamaz. Böylece Markus ve Mathilde’nin çaresiz hayatı başlamış olur.

Diğer kaliteli yapımlara buradan ulaşabilirsiniz.

Riders of Justice Filmi Yorumu

Dramatik ve hayal kırıklığı ile dolu dakikalar yerini aksiyon ve intikam duygusuna bırakır. Çünkü patlamanın olduğu sıra Emma ve Mathilde ile beraber aynı vagonda olan bir kişi; patlamanın doğal yollarla oluşmadığını fark eder. Kaza süsü verilerek bir suikast girişimi olduğunu ön görmesi sonucu durumu Markus ise paylaşır. Böylece Markus’un büyüleyici intikam planı yürürlüğe girmiş olur.

Oyunculuğu ve karakteri ile kendisini hayran bırakan başarılı oyuncu Mads Mikkelsen, yaralı baba Markus’a hayat verir. Elini attığı her yapımın çehresini değiştiren usta oyuncu, yine mükemmele yakın bir iş çıkartır. Gerek evin babası rolünün getirdiği duygusal ve kızına olan bağlılığı yansıtırken gerekse sevdiği bir kişiyi kaybetmenin verdiği öfkeyi sert karakteriyle birleştirmesi görsellik açısından inanılmaz bir etki yaratır. Bazı kesitlerdeki komedi içerikleri ise işin eğlence tarafına destek olur.

Hikâye, bir yandan Markus’un aksiyonuna ve intikamına odaklanırken bir yandan da küçük yaşta annesi kaybeden bir kızın psikolojine ışık tutar. Gençlik dönemlerinde yaşanan travmatik gelişmelerin sonuçlarına ve bunun gelecekteki etkilerine değinir. Dramatik yönü ağır basan sahnelerin üstünde durduğu gibi diğer birkaç sürprizi ile de göz kamaştırmayı başarır.

Pandemiden etkilenmesine rağmen oldukça yüksek seviyede ses getiren Riders of Justice, birçok temayı içinde barındırarak muazzama yakın bir seyir sunar. Danimarka’nın keskin ve yırtıcı sokaklarına hazır olun. Mutlaka izlemelisiniz.

IMDb: 7,9

Aynı zamanda film fragmanına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Riders of Justice (Retfærdighedens ryttere) Oyuncuları ve Karakterleri

  • Mads Mikkelsen – Markus
  • Nikolaj Lie Kaas – Otto
  • Andrea Heick Gadeberg – Mathilde
  • Lars Brygmann – Lennart
  • Roland Møller – Kurt
  • Anne Birgitte Lind – Emma
  • Nicolas Bro – Emmenthaler
  • Albert Rudbeck Lindhardt – Sirius

Mutlaka Göz Atın: Bir Katilin İfadeleri: Ted Bundy

Riders of Justice Filmi Konusu ve Yorumu yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: