Skip to content

Roar Dizi Konusu ve Yorumu – Apple TV+

Roar Dizi Konusu ve Yorumu – Apple TV+ isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Roar dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb puanı, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Öyleyse keyifli dakikalar dileriz…

Roar Dizi Konusu ve Yorumu – Apple TV+

Apple TV+’ın 8 bölümlük yeni antoloji dizisi Roar şöyle özetleniyor: Meera Syal, Nicole Kidman, Alison Brie, Issa Rae ve Cynthia Erivo gibi isimlerin başrolde olduğu dizi, günümüz kadınlarının gün içinde karşılaşmış oldukları zorlukları, ayırımcılıkları, küçümsenmeleri, aldatmaları merkezine alıyor. Günümüzde kadın olmanın zorluklarına bazen sert bazen de alaycı şekilde yaklaşırken izleyiciyi keskin soruların eşiğinde bırakıyor. 

Günümüz dünyasının aşağılayıcı ve ayrıştırıcı düzeninde bir kadın olmak başlığını, ilk defa, Roar ile test etmiyoruz. Yaşam skalamızın her anında; gerek haberler gerek magazinsel gelişmeler gerekse Roar gibi benzersiz yapımların önderliği ile içinde bulunduğumuz vahim duruma rehberlik etmek zorunda kalıyoruz. Ki günden güne değişeceğimizi, olgunlaşacağımızı düşünsek de insanoğlu olarak birtakım gerici tavırlara maruz bırakılıyoruz. Yönetmen Quyen Tran’ın son projesi Roar ile yine benzer bir yolculuğa çıkarken bu kez bahsi geçen yobazlık konularına ilaveten annelik, ilişkiler, dostluk, kariyer gibi yaşam mücadelelerine giriş yapma fırsatı elde ediyoruz. Diğer detaylara yazının devamında ulaşabilirsiniz.

Roar Dizi Yorumu

Cecelia Ahern’in aynı isimli kısa öykü koleksiyonlarından uyarlanan dizi, kadın olma problemlerini çeşitli bakış açılarıyla değerlendirmeye niyetleniyor. Antoloji türüne başvurarak ortalama 30 dakikadan oluşan 8 bölümü ile esrarengiz bir yolculuğa çıkarken katmanlara ayrılan duygusal geçişler sunuyor. Ve her şey evvelinde, Meera Syal, Nicole Kidman, Alison Brie gibi isimlere sahip olmanın avantajlarını kullanarak ilginç hikayelerin istikrarını arttırıyor. Antoloji türünün değişkenliğini ve kalıcı olmayan formunu bildiği için güçlü oyuncu kadrosuna sırt dayayıp ilham almaya çalışıyor. Prime Video eşsiz antoloji dizileri kadar olamasa da bazı yırtıcı dokunuşlarıyla varlığını kanıtlama gayesi taşıyor.

Amazon Prime Video’nun oldukça başarılı yeni western dizisi: Outer Range

Ve “kadın olmanın zorluğu, garipliği” koleksiyonunun da çoğunlukla iyi işlediği görülüyor. Popülist veya can sıkıcı bir ana temayı bireyler üzerinden kaliteli bir şekilde pazarladığı görülürken metafor ve kara mizahın gücünden de faydalandığı anlaşılıyor. Sonuç olarak: 6/10. Öyleyse keyifli seyirler.

IMDb: 6,3 / Ayrıca güncel puana tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Dizi Oyuncu Kadrosu ve Diğer Karakterler

 • Meera Syal
 • Nicole Kidman
 • Alison Brie
 • Issa Rae
 • Cynthia Erivo
 • Merritt Wever
 • Judy Davis
 • Daniel Dae Kim
 • Cynthia Erivo
 • Kara Hayward
 • Griffin Matthews
 • Bernard White ve diğer.

Roar Dizi Konusu ve Yorumu – Apple TV+ yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Categories

Diziler

Tags

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: