Skip to content

Run Hide Fight Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Run Hide Fight Film Konusu Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Run Hide Fight film konusu yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Run Hide Fight Film Konusu Yorumu ve İncelemesi

Daha önce Columbine Lisesi Katliamını konu eden filmlerden biri olan Elephant’ı izleme şansı bulup beğendiyseniz, Run Hide Fight siz izleyiciler için liste başı filmlerden biri olacaktır. Kyle Rankin önderliğinde çekilen Run Hide Fight filmi ile yıllar önce gerçekleşen vahşi katliama benzer bir yolculuğa çıkarken olayları annesini kaybeden bir kızın gözünden yaşayacaksınız. Bir grup öğrencinin çeşitli sebepler yüzünden işgal ettiği okulda büyük hasarlar oluşurken Zoe (Isabel May) isimli kızın savaşına ortak olacaksınız. Film ile ilgili diğer detaylar şöyle:

İlginizi Çekebilir: Good Morning, Veronica

1999 yılında Columbine Lisesi’nde bir katliam yaşandı. Eric Harris ve Dylan Klebold isimli iki öğrenci silah ve bombalarla 13 kişinin hayatını elinden aldı. Yerel ve ulusal basında büyük ses getiren katliamın ardından perde arkasında yatan birçok sır ortaya çıkmaya başlamıştı. (gerçek hikayeyinin devamını merak edenler buradan ulaşabilir.) Yönetmen Kyle Rankin’in, bu katliam ve katliamı konu eden Elephant filminden esinlenerek yarattığı Run Hide Fight benzer olaylara karşımıza çıktı.

Run Hide Fight Film Konusu Yorumu

Bir kız ve babasının geyik avına çıktıkları sahneyle açılan film, ileriki dakikalarda yaşanacak aksiyonun habercisi niteliğini taşıyor. Henüz 17 yaşında olan Zoe, kısa bir süre önce annesini kaybetmesinin acısını yaşıyor. Babası Todd (Thomas Jane) ile hayatlarına devam ederken, avcılık üzerine kendisini geliştirmeye başlıyor. Yaşadığı acı olaydan sonra saldırgan tavırlarıyla ön plana çıkan genç kız, duygularını derinden yaşayan bir profil çizmeye başlıyor. En iyi ve belki de tek arkadaşı Lewis ile okul hayatına yön veren Zoe, ruhsal olarak dipleri yaşıyor. Oyuncuların genel olarak tanıtılmasının ardından birtakım olaylar gelişiyor.

IMDb: 7,0

Okulda öğle yemeği sırasında Tristan ve arkadaşlarının bombalı silahlı katliamının başlamasının ardından aksiyon dolu dakikalar yaşanmaya başlıyor. Zoe’nun babası Todd ile yürüttüğü avcılık eğitimin faydaları kendisini göstermeye başlarken okuldaki insanları kurtarabilmek adına canla başla mücadele veriyor.

Aksiyon ve gerilim sevenler için bire bir diyebileceğim bir film Run Hide Fight. İlk dakikaların durgunluğu ilerleyen dakikalarda yerini aksiyona bırakırken, heyecan dolu sahneler kendisini göstermeye başlıyor. Derinlemesine inceleme yapma gereği duymadığım ve rahatlıkla açıp izleyebileceğinizi düşündüğüm filmler arasında yer alan Run Hide Fight, gerek çekim teknikleri gerekse oyuncu kadrosuyla başarılı bir işe imza atıyor. İyi seyirler…

Film fragmanına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Gizli servis ve istihbarat birimlerinin hedeflerindeki düşmanları nasıl alt ettiğine göz atın: Casusluk Sanatı

Run Hide Fight Film Konusu Yorumu ve İncelemesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: