Skip to content

Run On Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Run On Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Run On dizi konusu yorumu, Netflix incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb, fragmanı, aynı zamanda yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Run On Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi

Netflix’in yeni K-Drama dizisi ile karşınızdayım. İzlediğim birkaç bölümün ardından sizlere düşüncelerimi paylaşmak üzere buraya geldim. Öncelikle dizinin 16 bölümden oluştuğunu hatırlatmakta fayda var. Hem “uzun soluklu dizi arayanlar” için hem de “16 bölüm çok, daha az bölümlü dizi arayışındayım” diyenler için bu bilgiyi söylemeliyim.

Yönetmenliğini Lee Jae-Hoon’un, senaristliğini Park Min-Sook’un yaptığı dizi ilk olarak 2020 Aralık’ta Güney Kore’de yayınlandı. 2 aylık serüvenin ardından geçtiğimiz günlerde final yaptı. Birbirinden farklı karakterlere sahip iki kişinin aşk hikayesinin ele alındığı Run On ile ilgili diğer bilgilere yazının devamında ulaşabilirsiniz.

Satranç temalı Masum Hamleler film konusuna buradan ulaşabilirsiniz.

Yukarıda da belirttiğim gibi dizinin başrolünü Oh Mi-Joo ve Ki Sun-Gyeom isimli iki kişi paylaşır. Oh Mi-Joo hayalini kurduğu çevirmenlik işiyle meşgulken Ki Sun-Gyeom milli sporcudur. Küçüklü yaşlarından itibaren her türlü spor branşında yer alan Ki Sun-Gyeom, tercihini atletizm-koşudan yana kılar. Ve görevi icabı yanına bir tercüman verilmesi gerekmektedir. Bu kişi de -görevi istemese de- Oh Mi-Joo olur. Böylelikle uzun soluklu aşk hikayesi bizlerle buluşmuş olur.

Run On Dizi Konusu Yorumu

Aslına bakarsanız bu tarz dizileri iyi veya kötü şeklinde yorumlamak epey yanlıştır. Aktarmak istenilen duygular kişiden kişiye değişeceği gibi yanıltıcı da olabilir. K-dramaların kökeninde yatan duygusal temalar çoğu kişiye hoş gözükse de yine pek çok izleyen için klasikleşmiş bir senaryo olarak gözükebilir.

Yıllardır gördüğümüz ve yıllarca görmeye devam edeceğimiz aşk teması sonsuz içerik sunar. Ruh halinizin romantizmi aradığı dakikalarda sizlere anı iyi hissettirmeyi başarır. Fakat yine tabiri caizse bunalımda olduğunuz dakikalarda yerle bir edebilir. Ancak Run On ile beraber iyi hislerin sizlerle olacağını ve içten bir hikâyeye şahit olacağınızı belirtebilirim.

IMDb: 7,9

Fakat bu her izleyen için aynı duyguları hitap etmeyebilir. Sıkıcı ve “bu tarz dizileri görmekten bıktık” şeklinde yorumlanabilir. Dizinin ilk bölümlerinin bende oluşturduğu duygular bunlar. Her ne kadar yer yer sıkılsam da genel çerçeveden bakıldığında eşsiz olmayan fakat göze hoş gelen bir senaryo ilerleyişi olduğunu söylemeliyim. Bu sebeple kararınızı ilk bölümlerin ardından vermeniz gerektiğini belirterek düşüncelerimi noktalıyorum. Öyleyse diğer yazılarda görüşmek üzere…

Run On Oyuncu Kadrosu

  • Im Si-Wan – Ki Sun-Gyeom
  • Shin Se-Kyung – Go Mun-Young
  • Choi Soo-Young – Seo Dan-A
  • Kang Tae-Oh – Lee Young-Hwa
  • Park Young-Gyu – Ki Jung-Do
  • Cha Hwa-Yeon – Yook Ji-Woo
  • Lee Bong-Ryun – Park Mae-Mae
  • Ryu Abel – Ki Eun-Bi
  • Seo Jae-Hee – Dong-Kyung
  • Yeon Je-Wook – Jung Ji-Hyun

Ayrıca dizi fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

Mutlaka İzleyin: Suç Mahalli: Cecil Hotel

Run On Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: