Skip to content

Sadakat Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

Sadakat Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Sadakat dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb puanı, fragmanı, Fedeltà (Devotion, a Story of Love and Desire) yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Sadakat Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

Sadakat dizi incelemesi spoiler içermiyor.

  • Netflix, Fedeltà orijinal isimli dizisi Sadakat’i şöyle özetliyor: Dışarıdan bakıldığında mutlu gibi gözüken bir çift; bireylerin dışa dönük arzuları nedeniyle test edilmeye başlar. Sadakat, devreye girecek midir?

Netflix İtalya’nın, 14 Şubat’a, Sevgililer Günü’ne hitap ettiği romantizm ve drama konseptli dizisi Sadakat, bugünlerde mutlu bir evlilik yaşayan bireylerin tanıtılmasıyla başlamaktadır. Yazdığı ilk romanının ardından büyük başarı elde eden ve bu sebeple ikincisi için yola koyulan Carlo (Michele Riondino), yazarlık mesleğine ilaveten, bir üniversite yarı zamanlı olarak eğitimler vermektedir. Yaratıcı yazarlık dersi ile yüzlerce öğrenci ile yakın kuran genç adam, hem okulun hem de kitap dünyasının sevilen yüzlerinden biri haline gelmektedir.

Hikâyenin /ya da evliliğin öbür tarafında yer alan Margherita (Lucrezia Guidone) ise küçüklüğünden beri ilgi duyduğu mimarlık mesleğinden ayrı düşse de emlakçılık rolü ile birtakım açıklarını kapatmaktadır. Milano’daki küçük stüdyo dairesinde mutlu bir yaşam süren ikili, hem cinsel hem de romantizm açısından doruklarda yer almaktadır. Ancak, ev içindeki ilişkileri ile dışarı dünyadaki kişiliklerinin farklı olduğu anlaşıldığında, bireyleri birtakım testler beklemektedir. Carlo, okuldaki öğrencilerinden biri olan Sofia’nın sade güzelliğini arzularken çiftin sadakati yıpranmaya başlamaktadır.

Sadakat Dizi Yorumu

Yönetmenliğini Andrea Molaioli ve Stefano Cipani’nin senaristliğini ise Alessandro Fabbri’nin üstlendiği Sadakat; hayatın içinde yer bulmaya çalışan oldukça tanıdık iki sima ile izleyicisini kucaklıyor. Hayatın pek çok yönünde memnunlar. Ancak para gibi insanoğlunu derinden sarsan bir soyut kavramın acısını çekiyorlar. Yaşıyor oldukları stüdyo dairenin küçüklüğü, duş aldıkları bölümün dökülüyor olması gibi gibi pek çok küçük gözüküp büyük sorun açan tanıtımların ardından bireylerin dış dünya ile ilişkileri ekranlara geliyor. Kendisi gibi gizeme, sayfalara, hikayelere hayran olan Sofia ile bağ kuran Carlo, işi resmiyete dökemese de için için tutuştuğu görülüyor. Dışarıdan bakıldığında mutlu gibi gözüken ancak derinliklerde birtakım sorunlar yaşadıkları görülen bireylerin, gerçek anlamda sadakat testinden geçmesi gerektiği dakikalar, Margherita le ortaya çıkıyor.

Fizyoterapistine gitmek için can atan genç kadın, ev içindeki geniş çaplı cinsellik olgusuna rağmen; fizyoterapisti ile farklı dünyalara girmenin hazzını yaşıyor. Tutku, arzu, şehvet, sapkınlık ve daha pek çoğu aile bireylerinin karşısına çıkarken akla da bazı sorular geliyor. 6/10.

Serbest bırakılan arzular evli çiftin sadakatini yerle bir edecek mi?

Bireyler kendilerine mi…? Yoksa evliliklerine mi sadık kalacaklar?

Dizinin güncel IMDb puanına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Fedeltà (Devotion, a Story of Love and Desire) Dizi Oyuncu Kadrosu ve Diğer Karakterler

  • Lucrezia Guidone – Margherita
  • Michele Riondino – Carlo

Sadakat Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Categories

Diziler

Tags

,

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: