Skip to content

Sadece Arkadaşız Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Sadece Arkadaşız Film Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Sadece Arkadaşız film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, Friendzone oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Keyifli dakikalar dileriz…

Sadece Arkadaşız Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Halihazırda Friendzone emsali taşıyan pek çok dizi ve film ile tanışıyoruz. Araştırmalar sadece 2019 yılında arkadaş-sevgili ikilemi arasında sıkışıp kalan friendzone temalı 4 yapım olduğunu gösteriyor. Ancak bu dayanılmaz kavrama sadece sinema dünyası çerçevesi vasıtasıyla tanışıklık etmiyoruz. Arkadaşlarımız, yakınlarımız hatta kendimiz olmak üzere friendzone dünyasına kendi yaşantımız özelinde test etme fırsatı buluyoruz.

Modern kültürde friendzone, iki kişinin arkadaşlık içerisinde olduğu zaman aralığında, bir kişinin diğer kişiye arkadaşlıktan ziyade romantik veya cinsel ilişki gözüyle bakmaya başlamasını ancak diğer kişinin o gözle bakmamasını yansıtıyor. Oldukça genel ve boş bir tabir gibi gözükse de az önce belirttiğim gibi gerek sinema dünyası gerekse gerçek dünyada epey rastlanır bir konumda yer alıyor. Haliyle eğlenceli bir ortam sunulurken dakikalar, saatler, aylar, yıllar sonra dramın kör noktası bizlerle buluşmuş oluyor.

Diğer bir romantizm-drama konseptli film: Bir Şans Daha

Netflix Fransa’nın 29 Eylül’de piyasaya sürdüğü Sadece Arkadaşız da friendzone kavramından nasibini alan Thibault isimli bir genci konu ediyor. Görünüşe göre, Thibault’ta bir şeytan tüyü kıvamı bulunuyor. Eğlenceli ve hareketli dünyasında arzu ettiği pek çok kavramı karşılasa da hayat oklarının nereye evrileceği önceden belli olmuyor. Güzeller güzeli, şirket sahibi Rose isimli genç kızla tanışmasıyla birlikte iplerini kaybettiğini hissetmeye başlıyor.

Sadece Arkadaşız Film Yorumları

Sadece Arkadaşız’ın konseptini bir kenara bırakacak olursak kendisini Netflix’in geniş gençlik-dram kataloğundaki Riverdale, Delidolu, After gibi peşi sıra yayınlanan içeriklere benzetmek mümkün gözüküyor. Her anı çılgınlarca yaşayan ve gençliğin, enerjinin ön planda olduğu bir kurguya sürüklemenin yanı sıra anlık geçişlerle farklı duygulara ittiği görülüyor. Thibault’ın Rose’dan önceki hayatını da bu özete benzetmek mümkün duruyor.

Akabinde gelişen tanışma sahnesiyle de hikâyenin ikinci kısmı anlık duygu geçişleri, arkadaşlık, duygu çatışmaları gibi belli başlı dram sahnelerine yöneliyor. Belli ki Thibault’ın gözü Rose’dan başka kimseyi görmüyor. Fakat Rose’un bu durumdan haberi yok. Eğer bu aşk fırtınasının farkına varsa bile tercihini pek de olumlu yönde kullanacak gibi gözükmüyor. Rose’un orta halli temposunu gören Thibault da birkaç yabancı kızın yardımıyla forma girmeyi, giyim tarzını değiştirmeyi umuyor. O süre zarfından sonra da hikâyenin patlayıcı unsurları devreye giriyor.

Sadece Arkadaşız’ı mutlaka izleyin ya da kesinlikle izlemeyin şeklindeki ibarelere yakıştırmak pek doğru değil. Her ne kadar friendzone konsepti gereği yeterli kıvrım ve dinamiklere sahip olsa da yırtıcı ve nefes kesen bir yolculuk vaat etmiyor. Keza kesinlikle izlemeyin özetini taşıyan abartı sahnelerini de içinde barındırmıyor. Çoğunlukla keyif veren, çerezlik tonuyla seyrine devam ediyor. Sonuç olarak: 6/10.

IMDb: 7,7 / Filmin güncel IMDb puanına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Friendzone filminde görev alan diğer oyuncu ve karakterler:

  • Mickaël Lumière – Thibault
  • Eva Danino – Rose
  • Eloïse Valli – Jennifer
  • Manon Azem
  • Nada Belka
  • Fadily Camara

Sadece Arkadaşız Film Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: