Skip to content

Sahilde Cinayet Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Sahilde Cinayet Film Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Sahilde Cinayet film konusu, yorumu, belgesel incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Keyifli dakikalar dileriz…

Sahilde Cinayet Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Animasyonlar, k-dramalar, bilim-kurgular derken Netflix’in en fazla sükse yarattığı suç belgesellerinden bir müddet uzaklaşmak durumunda kaldık. En son haftalar önce yayınlanan Şüphe Altında: Wesphael Davası ile hiç duyulmamış bir cinayet davasına odaklanmış ve yine kan donduran gerçeklerle yüz yüze gelmiştik. Şimdi ise 1999 İspanya’sına gidiyor ve bir diğer acımasız katil ile yüzleşmek durumunda kalıyoruz. Diğer detaylar şöyle:

Şeytan çıkarma temalı bir içerik arıyorsanız: The Seventh Day

Sahilde Cinayet, diğer suç belgesellerindeki akış hizmetine benzer bir başlangıç ile izleyenleri derin bir yolculuğa hazırlamakla işe koyulur. 1999-2003 yılları arasında gerçekleşen 2 cinayet ile yayın akışına başlamakla kalmayıp gerçek görüntüler yardımıyla sizleri 99 yılının çalkantılı İspanya sokaklarına bırakıyor. Gözler ilk olarak henüz 19 yaşındaki Rocio Wanninkhof’a çevrilirken kan dondurucu bilgiler de arkası kesilmeden paylaşılmaya başlanıyor.

Sahilde Cinayet Film Yorumu – Murder by the Coast

Aktarılan verilere göre Rocio Wanninkhof, Ekim 1999’da arkadaşlarıyla buluşmak üzere evden çıkar. Fuar açılışına giden grup üyeleri, mutlu bir günün ardından evlerine ayrılsa da Rocio eve dönmez. Geçen birkaç günlük dilimde herhangi bir gelişme elde edilemez. Ancak akabinde ortaya çıkan birtakım kanıtlar, polisleri düşündürmeye başlar. Sigara izmaritler, kan lekeleri… Kanıtların konumu, genç kızın evine çok yakın bir mesafede olduğu büyük bir telaş uyandırır. Ve bir ay sonra genç kızın bedeni -defalarca bıçaklanmış- sahil kenarında bulunur.

Bir aylık süre içinde pek çok şüpheli isim pek çok düşündürücü yaklaşımlar ortaya çıksa da medyanın kaotik politikası, halkı ve diğer pek çok kişiyi zor durumda bırakır. Günümüzde de sıkça gördüğümüz yönlendirici, algıcı tavırları dikkatlerden kaçmamaktadır. Bu sebeple ortaya bazı kişiler atılmaktadır. Kişinin kanıtı olup olmadığına bakılmaksızın çeşitli iddialar, algılar ile derin bir operasyon cereyan eder.

Filmin güncel IMDb puanına buradan ulaşabilirsiniz.

Hikâyenin, toplumun bizlerin karşısına çıkardığı ilk ise Rocio’nun annesinin eski partneridir. Dolores Vazquez, çeşitli söylemler arasında bırakılırken oldukça yıpratılmaya başlanır. Karakteri, duruşu ve geçmişinden esinlenilen bilgiler ile herhangi bir kanıt olmaksızın hapse atılacaktır. Ancak 2003 yılında işlenen bir diğer cinayetin -17 yaşındaki Sonia Carabantes- akabinde gerçekleştirilen bir soruşturma ile gerçek katilin kim olduğunu ortaya çıkar.

Sahilde Cinayet halihazırda bir suç davası olmasına karşılık, soruşturma öncesi ve sonrasında yaşanan gelişmeleri tek bir dil ile izleyene aktarmamaktadır. Adalet, toplum, medya ve diğer pek çok ana kriter ile derin bir bakış açısı sunma eğilimi taşır. Kaldı ki hedeflerinin birçoğunu gerçekleştirir. Filmlere aday bir medya ordusu, kaotik ortamın getirdiği yargı sistemi ve mağdur bir aile… Nihayetinde de kan donduran bir cinayet… Kaçırmayın.

Sahilde Cinayet Film Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: