Skip to content

Şaka Peşinde Film Konusu ve Yorumu – Netflix Filmleri

Şaka Peşinde Film Konusu ve Yorumu – Netflix Filmleri yazımızda; Şaka Peşinde film konusu, Bad Trip yorumu, incelemesi, Netflix eleştirisi, yönetmeni, aynı zamanda senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı gibi soruların cevaplarına erişebileceksiniz…

Şaka Peşinde Film Konusu ve Yorumu – Netflix Filmleri

Chris, Amerika Florida’da yaşamını sürdüren genç bir bireydir. Eve gelen tamircinin sesiyle uyanıp, smoothie dükkanındaki işine apar topar koşan -nispeten- tembel bir karaktere sahiptir. Şaka yapmaktan, dans etmekten ve şarkı söylemekten büyük keyif alır. En yakın arkadaşı Bud ise geçimini teknolojik aletlerin onarımları ve bakımlarıyla sağlamaktadır.

Her şeyin sıradan geçtiği bir günde Chris, çocukluk aşkı Maria’yı görür. Maria onu tanımasa da moralini bozmamaya çalışır. Ve bunun karşılığını New York’taki sergi açılışına daveti ile alır. Aşkı, heyecanı ve biraz da endişesiyle ön plana çıkan Chris; soluğu bankta oturan yaşlı bir adamın yanında alır. Yaşlı adamın cevabı “sevdiğin kızın peşinden git” olunca, Chris imkansızı gerçekleştirmeye niyetlenir.

Böylece Bud ve Chris’in New York’a gidebilmek için ilk zorlu sınavı başlar. Görev de, Bud’ın hapisteki ablasının arabasını garajdan çalmaktır. Operasyonu başarıyla tamamlayan ikili; eğlenceli, problemlerle dolu yolculuğa çıkmaya hazırdır.

Şaka Peşinde Film Konusu

Yönetmenliğini Kitao Sakurai’nin yaptığı, senaryonun ise Eric André ve Andrew Barchilon gibi isimler tarafından kaleme alındığı Bad Trip, komedi temasıyla karşımıza çıkar. Ve son zamanlarda örneğine sıkça rastladığımız “gizli kamera komedisinin” yeni bir versiyonunu izleriz.

Eric André (Chris) ve Lil Rel Howery (Bud) isimli iki arkadaşın şakalarla dolu New York macerasına gizli kameralar ile ortak oluruz. Kısacası çevredeki bireylerin olacaklardan haberleri yoktur. Chris bir anda elini smoothie makinasına kaptırır. (ne kadar da komik) Böylece çevredekilerin reaksiyonlarını görme şansı buluruz.

Bir yandan senaryo gereği performanslar sergilenirken bir yandan da gizli kameralar ile çevredeki bireyler üzerinden gelişmeler yaşanır. Aynı zamanda da 2020 yapımı Impractical Jokers: The Movie yapımına benzer birçok özellik taşımaktadır. Filmin gidişatı ve senaryosu hakkında hala bir sonuca varamayanlar olabilir. Bu sebeple Şaka Peşinde film fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

Sonuç olarak sizleri; komedinin bol olduğu, bazı sahnelerin gerçek anlamda güldürdüğü bazı anların ise saçmalığı ile ön plana çıktığı 90 dakikalık bir film bekliyor. Komedi türünün sağlam temelleri olduğunu bilmekle birlikte yeni bir çıkış arayanların şans verebileceğini belirtmek istiyorum…

IMDb: 6,6

Ayrıca Bu Filme Mutlaka Göz Atın: Denemeye Değer

Şaka Peşinde Film Konusu ve Yorumu – Netflix Filmleri yazı sonu. Öyleyse sizlere iyi seyirler. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: