Skip to content

Saksı Olmanın Faydaları Film Konusu ve Yorumu

Saksı Olmanın Faydaları Film Konusu ve Yorumu isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Saksı Olmanın Faydaları film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, The Perks of Being a Wallflower yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Keyifli dakikalar dileriz…

Saksı Olmanın Faydaları Film Konusu ve Yorumu

Logan Lerman’ın hayat verdiği Charlie karakterini günümüz dünyasından tanıyabilirsiniz. Bazı film incelemelerinde bahsetmiş olduğum ötekileştirilen, yalnızlaştırılan karakterimiz bu kez Charlie ile gerçekliğe dönüşmektedir. Aile bireyleri haricinde hor görülen, çeşitli sebepler yüzünden alay konusu olan ve en nihayetinde de zeki, sempatik ve iyi kalpli bir bireydir. Liseye başlayacağı için psikolojik savaşla uğraşmasının yanı sıra en yakın arkadaşlarından birinin intihara teşebbüs etmesiyle, yerle bir olur.

Son derece başarılı bir diğer film önerisi: Blue Story

Yazar/yönetmen Stephen Chbosky, halihazırda yazmış olduğu aynı isimli romanından yeni bir serüvene kalkışarak yazmış olduğu romanı filme çevirmeye karar verdiğinde, yerel basın tarafından epey olumlu yorumlarla karşılaşacaktır. Kendisi bu yorumlardan habersiz olsa gerek… Ki mütevazılığı ile nispeten başarılı içeriğinin gölgesine sığınmak yerine eseri hakkında yeni eleştiriler getirmektedir.

Saksı Olmanın Faydaları Film Konusu

Nihayetinde Charlie ile depresif ve bunalımlı bir genci ekranlara taşırken, Charlie’nin kötü şöhretinden yararlanmaya devam etmektedir. Yeni yıkımlar, yeni alaylar ile küçük bireyi yerden yere savurduktan sonra karşısına Sam ve Patrick isimli iki kız kardeşi çıkarır. Herkesin alay ettiği, yüzüne bakmadığı Charlie ile büyük bağ kurmaya başlayan kız kardeşler, kendilerinin savurganlığını Charlie’ye Charlie’deki disiplini, -tabiri caizse- ahlakı da kendilerine aşılamaya karar verir.

Ve bu süre zarfında da gençliği, ergenliği, enerjiyi, bitmek bilmeyen özgüven problemleri ele alınmaktadır. İlk cinsel deneyimler, çeşitli partiler veya en derinden ilk defa gelen saf duyguları işler. Aşkı… Charlie’nin iç dünyasında yaşıyor olduğu yoğun kaotik ve çalkantılı yaşamdan, aşka yelken açmasını hedefler. Ve haliyle bu noktada da büyük bir vurgun yiyecektir. Saksı Olmanın Faydaları her bireye farklı izlenimler, bakış açıları sunmaktadır. Kayıp giden bir çocuğun ayakta durmaya çalışmasına yardımcı olan öğretmeni Bill’in vefalı tavrıyla pek çok kriteri öne sürerken kız kardeşler ile birlikte gerçek yaşam hakkında izlenimler sunar. İnce alt metinleriyle varlık ile yokluk, doğru ile yanlış arasındaki bağlantıyı kurmaya çalışır. Şans verin. Sonuç olarak: 6,5/10.

Son olarak halihazırda görmüş olabileceğiniz veya henüz keşfetmediğiniz bir gelişmeyi hatırlatmakta yarar var. Her gün daha da gelişmeyi hedefleyen blog-okur.com ailesi olarak; hem bireyin kendisine hem de gelişen ailemize katkıda bulunacağını düşündüğümüz yeni projemizi “gönüllü yazar arkadaş başvurumuzu” mutlulukla sizlere sunuyoruz. Eğer kitaplara, dizi veya filmlere ilginiz var ise… Ve buna ilaveten ilginizi sözcüklere dökme gibi bir hayalinizi varsa, bizlerle birlikte çalışabilirsiniz. Detaylı bilgi için buraya tıklayınız.

IMDb: 7,9 / Güncel puana tıklayarak ulaşabilirsiniz.

The Perks of Being a Wallflower filminde görev alan diğer oyuncu ve karakterler:

  • Logan Lerman – Charlie
  • Dylan McDermott – Baba
  • Kate Walsh – Anne
  • Ezra Miller – Patrick
  • Emma Watson – Sam
  • Johnny Simmons – Brad
  • Patrick de Ledebur – Senior Bully
  • Nina Dobrev – Candace
  • Paul Rudd – Bill

Saksı Olmanın Faydaları Film Konusu ve Yorumu yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: