Skip to content

Sam’in Oğulları: Şeytani Tarikatın İzinde Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Sam’in Oğulları: Şeytani Tarikatın İzinde Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Sam’in Oğulları dizi konusu, belgesel Netflix yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Sam’in Oğulları Şeytani Tarikatın İzinde Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

1976 yılından 1977 yılına kadar 6 kişiyi öldürüp 7 kişiyi yaralayan David Berkowitz, bir başka yapımın ana teması olarak karşımıza çıkıyor. Geçtiğimiz yıllarda yayınlanan benzer isimli filmin ardından; Netflix’in en sevdiği belgesel içeriklerinden olan gerçek suç ile tekrar gün yüzüne çıkıyor. Böylece izleyenler, Amerika tarihinin azılı seri katillerinden biri olan Berkowitz’le tekrar karşılaşmanın buruk duygusunu yaşıyor.

Diğer bir seri katil belgeseli: Bir Katilin İfadeleri: Ted Bundy

“30’lu yaşlarında, nispeten genç ve sakalsız surat görünüşü, dalgalı saçları ve durgun bakışları vardı.” Görgü tanıklarının Berkowitz’i anlattığı genel fiziksel özellikler bunlardan ibaretti. Özellikle kadınları seçmesindeki sebep üvey annesi ile olan ilişkisi olduğu belirtilse de kimsenin çözemediği bir düşünce yapısına sahipti.

Sam’in Oğulları: Şeytani Tarikatın İzinde Netflix Yorumu

fotoğraf, history.com’dan alınmıştır.

Küçüklü yaşlarından itibaren sevilmeyen kişi olması, onu çeşitli ruh hallerine sokmuş ve her gününü belalı işlerle geçirmesine itmişti. Binlerce kez yangın çıkarttığı, köpeklerden nefret edip havaya ateş ettiği ve bazı sesler yüzünden büyük bunalımlar geçirdiği ön görülüyordu. Bu davranışları ile çevre halkı büyük bir tedirginliğe sürüklerken 1 yıl içerisinde gerçekleştirmiş olduğu cinayetler; ruh hallerinin kaçınılmaz yansımasıydı.

Paranoid şizofreninin yanı sıra uçuk-kaçık fikirleri, topluma uyum sağlayamayan hareketleri ile tanınsa da en büyük iddia; satanist tarikatlar tarafından yönetildiği konusundaydı. Sam babası tarafından mesajlar aldığını ve bu sebeple Son of Sam lakabını benimsediğini belirtiyordu.

5 Mayıs’ta prömiyer yapan The Sons of Sam: A Descent into Darkness; gazeteci Maury Terry’nin araştırmaları üzerinden ilerlerken Berkowitz hakkında sıra dışı bilgileri ortaya çıkardı. İzleyenler, yönetmen Joshua Zeman’ın tarihini tozlu yapraklarına değindiği 4 bölüm ile birlikte akıl almaz cinayetlere ve Berkowitz’in tarikatla olan olası bağlantısına göz atma fırsatı buldu. Dönemin önemli psikologların, halktan insanların, polislerin, dedektiflerin görüşleri ve röportajları bizlerle buluşurken Maury Terry’nin etkileyici araştırması gün yüzüne çıktı. Cehennemin 22 müridi ne demekti?

Son günlerde izleyenleri meşgul eden diğer bir suç belgeseli: The Serpent

The Sons of Sam: A Descent into Darkness, sıra dışı hikâyenin yanı sıra başarılı bir olay örgüsü inşa ediyor. Adım adım kaçınılmaz sona doğru ilerlerken dönemin görmüş-geçirmiş kişilerinden bilgi alışverişleri sağlıyor. Böylece kanıtlar ile görüşleri bir araya toplamakla kalmayıp izleyenin şok edici gerçeklere çeşitli yollarla ulaşmasına müsaade ediyor. Mutlaka izleyin…

Belgeselin güncel IMDb puanına buradan ulaşabilirsiniz.

The Sons of Sam: A Descent into Darkness Belgesel Dizi Konusu ve Yorumu yazı sonu. Diğer ilgi çekici içeriklerden haberdar olmak için siteye abone olabilirsiniz. Öyleyse sizlere keyifli dakikalar. Bir sonraki içerikte görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: