Skip to content

San Francisco’daki Son Siyah Adam Film Konusu ve Yorumu

San Francisco’daki Son Siyah Adam Film Konusu ve Yorumu isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. San Francisco’daki Son Siyah Adam film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Keyifli dakikalar dileriz…

San Francisco'daki Son Siyah Adam Film Konusu ve Yorumu

The Last Black Man in San Francisco hikayesinin distopik bir dünyayı işaret ettiğini belirtmek yanlış olmayacaktır. Gerçi denizlerin, okyanusların çöplerden geçilmediği; ırkçılığın son safhaya ulaştığı bir dünya, distopik midir bilinmez. Ancak en azından tarihlerin epey ileri sarıldığını ve dünyadaki düzenin eskisi gibi olmadığını belirtebiliriz. Su ve hava kirliğinin son yüzyıldaki en büyük değer ulaştığını da eklemekte yarar var.

Ancak en can alıcı noktalardan biri olarak başka bir noktaya değinmek gerekmektedir. Öyle ki az önce sözünü etmiş olduğum kirlilikle sadece beyaz insanların ilgilenmesinin yanı sıra hastalık, kirlilik vb durumlar karşısında önlem olarak sadece beyaz kişilerin maske taktığını, çeşitli teçhizatlardan geçtiğini belirtmeliyiz.

Trend listelerden inmiyor: Shazam! 6 Güç

San Francisco’daki Son Siyah Adam Film Yorumu

San Francisco’daki Son Siyah Adam yakın bir geleceği işaret etse de bugünden izlenimler sunmaya devam etmektedir. Ve bu izlenimleri en yakın arkadaşlar Jimmie ve Monty üzerinden inşa eder. Her iki bireyde sözde gelişen sözde modernleşen San Francisco’da yaşayan; soyutlaşmış, yalnızlaşmış bireylerdir. Üstelik topluluk için epey mücadele verirler. Jimmie yaşlılara bakım hizmeti sunarken Monty de balık pazarında yayın balığının kafasını ezmektedir. Nihayetinde iki birey de umursamaz, haylaz modlarıyla ön plana çıksa da var oldukları, alışık oldukları düzenin mahkumlarıdır. Ve en önemlisi de 2 saatlik film süresinde pek çok günlük temayı bir araya getiren etkileyici karakterlerdir.

Bu noktada da yazar/yönetmen Joe Talbot’un etkileyici kurgusu gözlerden kaçmaz. Temelini soyutlaşan, dışlanan veya itilmeye mecbur bırakılan bir ortam ve kişilerle oluştururken arka planda da sadakat, dostluk, toplumsal kriterlerin pek çoğunu işleme arzusu taşımaktadır.

Hikâyeye ve akışa en büyük katkı sağlayan kriter ise Jimmie’nin büyükbabasının inşa ettiği ve bugünlerde -sözde- soylulaştırıldığı iddia edilen eski ev ile karşılaşmasıyla cereyan eder. Görsellerden de görüleceği üzere Jimmie ve ailesinin büyük önem verdiği, aileden pek çok kişinin büyüyüp yetiştiği ve nihayetinde de başkaları tarafından ele geçirilen evin, in cin top oynadığı şekliyle işlenir. Aidiyet ve sahip çıkma kriterlerini ortaya çıkaran Jimmie de eve içten içe bakım (boya, ot yolma …) yapmaya başlar. Irkının, kökeninin benimsediği hedefi, sahip çıkmaya ve tekrar kazanmaya çalışır. Nihayetinde evi tekrar elde etmeyi başarsa da Talbot’un sihirli dokunuşları en önemli sekanslardır. Üstelik hikâyenin en içten yönleri yeni başlayacaktır… Kaçırmayın!!!

IMDb: 7,3 / Güncel puana buradan ulaşabilirsiniz.

The Last Black Man in San Francisco filminde görev alan diğer oyuncular:

  • Jimmie Fails – Jimmie Fails
  • Jonathan Majors – Montgomery Allen
  • Rob Morgan – James Sr.
  • Tichina Arnold – Wanda Fails
  • Mike Epps – Bobby
  • Finn Wittrock – Clayton
  • Willie Hen – Preacher
  • Jamal Trulove – Kofi

San Francisco’daki Son Siyah Adam Film Konusu ve Yorumu yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: