Skip to content

Şantaj Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Şantaj Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Şantaj dizi konusu yorumu, incelemesi, eleştirisi, Netflix analizi, IMDb, fragmanı, yönetmeni, senaristi, The Innocent oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Şantaj Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi

Bu içerikte spoiler bulunmamaktadır.

Onlarca romanı dizi veya filmlere uyarlanan Harlan Coben, Netflix dizisi Şantaj ile bir kez daha karşımıza çıktı. Safe, The Stranger ve The Woods gibi birçok içeriğin sinemaya uyarlanmasına imkân tanımasının ardından gözler bu kez The Innocent’a çevrildi. Usta yazara Fırtına Anı filmi ile tanınan Oriol Paulo eşlik ederken izleyenler, Mateo Vidal isimli genç adamın yaşam mücadelesine tanıklık etti. Diğer detaylar şöyle:

Harlan Coben hakkında tam bir bilgiye sahip olmamakla birlikte izlemiş olduğum birkaç yapım ile yazar hakkında genel görüşler ortaya çıkıyor. Merkezine genellikle güçlü karakterleri alarak onları birçok unsurla sınar bir hale getiriyor. Çoğunlukla gizemli kişilerden faydalanarak hikâyenin tahmin edilebilirliğini zorlaştırmayı hedef biliyor. Böylece dizi-mini dizi heyecanlı ilerleyişini sürdürürken sürpriz dokunuşlarıyla kaçınılmaz sona yaklaşıyor.

Harlan Coben’in bir başka başarılı dizisine göz atın: The Stranger

Şantaj Dizi Konusu Yorumu

Mario Casas’ın hayat verdiği Mateo Vidal, mini dizinin başrolündeki oyuncu olarak karşımıza çıkar. Kariyerine hukuk bölümünde devam etmek isteyen bir öğrenci profili çizerken kardeşinin ısrarı üzerine gittiği partide hayatını değiştiren bir olayla karşılaşır. Kazara da olsa birini öldürmesi sonucu cinayetten yargılanarak 4 yıllık hapis cezasına çarptırılır.

Hedeflerinden, yaşam kalitesinden uzaklaşan genç adam; saçlarını kazıtarak veya sessiz kalmayı tercih ederek 4 yıllık süre zarfını tamamlar. Çıktığında onu yeni bir hayatın bekleyeceği aşikardır. Hayatının ilk kıvrımı Olivia isimli genç kıza aşık olduktan sonra oluşur. İkili birlikteliğini taçlandırarak evlenme kararı alır. Böylece yeni hayatı beklediğinden olumlu ilerlemeye başlar.

Gelişmelerin hızlı yaşandığı dakikaların ardından ailesinin tanıdığı bir hukuk bürosunda işe girer. Bu sayede maddi geliri elde edecek ve yeni evleri için bir kaynak oluşturabilecektir. Ancak Olivia’ın iş için ülke dışına çıkması işleri değiştirecek ve bunun akabinde birtakım ölümler yaşanacaktır. Böylece Mateo’nun hem geçmişi hem de geleceği arasındaki hayat mücadelesi ortaya çıkacaktır.

8 bölümlük kovalama hikayesi sunan Şantaj, Netflix İspanya’nın kaliteli içeriklerinden biri haline gelmiştir. Yazının başında da vurgulamış olduğum Harlan Coben gerçeğini unutmamakla birlikte oyuncu kadrosu da beklenenden pozitif iş çıkartır. Bir oturuşta bitirmeye layık konusuyla izlemeye değerdir. Sonuç olarak, kaçırmayın…

IMDb: 8,4

Şantaj (El inocente) Dizi Oyuncuları

 • Mario Casas – Mateo Vidal
 • Alexandra Jiménez – Lorena Ortiz
 • Aura Garrido – Olivia Costa
 • Santi Pons – Gallardo
 • José Coronado – Teo Aguilar
 • Miki Esparbé – Aníbal
 • Xavi Sáez – Sáez
 • Martina Gusmán – Kimmy Dale
 • Juana Acosta – Emma
 • Gonzalo de Castro – Jaime
 • Ana Wagener – Sonia

Şantaj Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: