Skip to content

Saplantı (Obsessed) 2009 Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Saplantı (Obsessed) 2009 Film Konusu Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Saplantı (Obsessed) 2009 film konusu yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Saplantı (Obsessed) 2009 Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Bazı filmleri sevdiğimiz oyuncuların varlığı sebebiyle izlemeye karar veririz. Filmin konusunun ne olduğu veya hangi temaları içerdiğini pek önemsemeyiz. Bu sebeple gözümüzü karartıp “umarım iyi bir film çıkar” havasıyla seyre koyuluruz.

Benim için Saplantı filmini izleme sebebi Idrıs Elba’ydı. Bugüne kadar içinde bulunduğu çoğu içeriğin çehresini değiştirmeyi başararak son yılların kaliteli oyuncuları arasına ismini yazdırdı. Dizi veya film dünyası ayırt etmeksizin, genel itibariyle olumlu sonuçlar elde etti.

Fakat Saplantı, başarılı oyuncunun çok eski filmlerinden bir tanesi. 2009 yılındaki Saplantı filminden sonra; fantastik evrenlerden dram dolu aile hayatına, komediden aksiyon filmlerine kadar pek çok yapımda görev aldı. Ve birkaç istisna hariç çoğunda isminden söz ettirmeyi başardı.

Belki de istisna listesinde bulunan içeriklerden bir tanesi bugün paylaşıyor olduğum Saplantı filmi. İsminin tıpatıp karşılığını hissettiğimiz senaryoda hiçbir gelişme veya kaliteli öge bulanmazmış gibi oyunculuk anlamında da bir şeyler görmediğimiz apaçık ortada. Konusu itibariyle gerçek yaşamda olabilecek bir akış sergilese de durağanlığı ve ortalamayı geçemeyen senaryosuyla maalesef beğenmediğim filmler arasında yerini aldı.

Saplantı (Obsessed) 2009 Konusu Film Yorumu

Idris Elba, Derek Charles rolüyle bir firmanın söz geçiren baş yöneticisine hayat vermektedir. Başarılarla dolu geçmişi, lüks kıyafetleri, arabası, evi ve en önemlisi de mutluluk içinde yaşadığı bir ailesi vardır. Eşi Sharon (Beyonce) ve küçük bebekleriyle ideal bir aile profili çizerler.

Taşındıkları yeni evin telaşı içerisinde olan Derek, işine geri döner. Şirket içi klasikleşen selamlaşmanın ardından takıma yeni birinin katıldığını fark eder. Bu kişi güzelliğiyle ön plana çıkan Lisa (Ali Larter) isimli geçici bir çalışandır.

IMDb: 5,0

Senaryonun saplantı boyutu bu dakikaların ardından hız kazanır. Lisa, çekiciliğini ön plana çıkararak başta diğer çalışanlar olmak üzere Derek’in ilgisini çekmeyi başarır. Derek bu noktada eşine karşı beslediği saygının dışına çıkmamaya çaba sarf eder ve duruşunu bozmaz. Fakat Lisa’nın içinde biriktirdiği hırs yüklü saplantısı hiçbir zaman mola vermez. Derek’i zorlamaya, caydırmaya ve kendi tarafına çekmeye devam eder. Ancak son bölümdeki yaşanan gelişmeler, bazı kişilerin canını sıkar…

Günümden çalınan 2 saat olarak hafızama kazınan Saplantı filmi ile ilgili söyleyeceklerim bu kadar. Genel olarak izlediğime pişman oldu. Elba’nın dahi kötü senaryoda yok olduğu gerçeğini de düşünerek izlemenizi tavsiye etmem. Ancak her zaman da belirttiğim gibi son karar sizlere ait. Fragmanın daha da iyi fikir vereceğini belirterek sözlerime son veriyorum. Diğer yazılarda görüşmek üzere. İyi seyirler…

Saplantı (Obsessed) Oyuncu Kadrosu

  • Yönetmen: Steve Shill
  • Idris Elba – Derek
  • Beyoncé – Sharon
  • Ali Larter – Lisa
  • Jerry O’Connell – Ben
  • Bonnie Perlman – Marge

Film fragmanına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Mutlaka Göz Atın: Nöbetçi

Saplantı (Obsessed) 2009 Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: