Skip to content

Sayıklama Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Sayıklama Film Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Sayıklama film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, Fever Dream yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, ayrıca analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Sayıklama Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Netflix Fever Dream film incelemesinde ikinci perde hakkında spoiler bulunmuyor.

Her ürünü 10/10 karşılık vermese de Netflix’in yaz aylarından beri inşa etmeyi çalıştığı gerilim-korku konsepti göz kamaştırmaya devam ediyor. Evinde Biri Var, Kimse Sağ Çıkmayacak, Gece Yarısı Ayini, Ev Baskını gibi içerikler de bu listenin başında yer alıyor. Kimisi korku kriterini daha çok eski yöntemlerden biri olan cadı-lanet kavramıyla gün yüzüne çıkarken kimisi de batıl inanç, mistik eski topluluklar gibi büyüleyici atmosferiyle ön plana çıkıyor.

Netflix’in 13 Ekim’de alıcı karşısına çıkardığı Sayıklama da eski karanlık topluluklar yerine güneşli bir tatil beldesini, siyaha bürünmüş cadılar yerine de iki çekici kadını ön plana taşıyor. Dışarıdan bakıldığında korku kelimesinin karşılığını veremeyecek gibi dursa da hikâye akışına yerleştirilen bazı görüntülerle varlığını hissettirmeyi başarıyor.

Amazon Prime Video’dan korku-gerilim filmi: The Manor

Kocası Marco’nun yoğun iş temposu yüzünden hava değişikliği arayan Amanda, tatlı kızı Nina ile birlikte bir tatil planı yapar. Görünüşe göre korkusuz anne ve kızın hedefinde Şili’nin sakin kırsal kasabası bulunmaktadır. Hiçbir sesin çıkmadığı sadece rüzgârın esrarengiz şarkılar söylediği kasabada, Carola isimli bir diğer anne ön plana çıkar. Amanda’nın taşınma sekansının ardından elindeki su kovalarını komşusuna getiren Carola, içten yaklaşımı ile göz kamaştırmaktadır. Ancak musluktan akan her suyun insana iyi gelmeyeceğini belirterek hikâyenin ilk mistik anını ortaya çıkaracaktır.

Sayıklama Film Konusu

Sayıklama, son yıllarda popüler hale gelen gerilim dozajı yüksek hikayelerden birine imza atmaktadır. Anlık korku efektleri, cadılar yerine batıl inançlar, şifacılar, ölmüş ruhlar gibi belli başlı ikinci plan korku ögelerini kullanır. Ve bu ögelerin başrolünde de Carola’nın oğlu David bulunmaktadır. Nehirdeki suyu içmesinin ardından ölüm döşeğine yatan genç çocuk, şifacı tarafından kurtarılmıştır. Ancak kurtarılma şekli pek de normal gözükmemektedir. Söylenenlere göre vücuttaki zehrin dışarı çıkabilmesi için ruhunun büyük bir kısmını arkada bırakması gerekmektedir. Carola da oğlunun yaşaması için her türlü soruya “yeter ki yaşasın” demiştir. Ve bugünlerde de David’in yaşadığı görülmüş ancak annesinin “artık o yaşamıyor” şeklindeki açıklaması gibi değişime uğramıştır. Ruhu gitti. Bedeni kaldı.

Perulu yönetmen Claudia Llosa’nın, Samanta Schweblin tarafından yazılan ödüllü romandan uyarladığı Sayıklama, Carola’nın oğlu ile olan savaşı ve Amanda’nın da bu savaşa ortak oluşu şeklindeki bir özete sahiptir. Ve anneler şimdilerde David için mücadele vermeye başlasa da hedefteki konu hiçbir zaman David olmayacaktır. Hedeflerindeki veya bizlere aktarmaya çalıştıkları ilk düşünce modern dünyanın peşinden sürüklediği insanlardır. Mecazi bir anlatım gibi dursa da günümüz dünyasının zehirli sularının etkisi, elbet bir hayatı da beraberinde götürmektedir. Ve bu isim şu an için David’tir.

Carola şifacı şifacı dolaşıp David için mücadele etse de karşılığı bir hiçtir. Ve günden güne yok olan David’e ilaveten anne Carola da zehirli sularda yüzmeye başlamış. Kara deliğin içine girmeye başlamıştır. Bu noktada da Amanda’nın sihirli değnekleri devreye girecek. Ve David’in ruhu hakkında hiç beklenilmeyen gelişmeler elde edecektir. İkili arasında gerçekleşen tüyler ürpertici konuşmanın ardından şifacının gerçekten David’e ne yaptığını, Amanda’nın rolünün ne olduğunu aktarmaya başlayacaktır. Şans verebilirsiniz. Sonuç olarak: 6/10.

IMDb: 5,7 / Güncel puana tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Distancia de rescate film oyuncu kadrosu ve diğer karakterler:

  • María Valverde – Amanda
  • Dolores Fonzi – Carola
  • Emilio Vodanovich – David
  • Guillermina Sorribes Liotta – Nina
  • Germán Palacios – Omar
  • Guillermo Pfening – Marco
  • Macarena Barros Montero – Mama de Nena

Sayıklama Film Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: