Skip to content

Scenes from a Marriage Dizi Konusu ve Yorumu – HBO Max

Scenes from a Marriage Dizi Konusu ve Yorumu – HBO Max isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Scenes from a Marriage dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb puanı, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Diğer yeni içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Scenes from a Marriage Dizi Konusu ve Yorumu – HBO Max

“Yönetmen Hagai Levi, mirası 50 yıl önceye dayanan aynı isimli efsanevi filmi mini dizi formatıyla modern hale getirdi.” Şeklindeki cümlelerle aylardır bekliyor olduğumuz Scenes from a Marriage isimli dizi, geçtiğimiz günlerde prömiyerini gerçekleştirdi. Ve açıkçası filmi izlemeyen biri olarak, bana göre mini dizi çoğunlukla istekleri karşılamayı bildi. Evliliğin, aşkın, sendromlu günlerin, çocuk büyütmenin karmaşıklığı içerisinde yer alan iki ebeveynin dramatik sekanslarının konu edildiği dizi ile ilgi diğer detaylara yazının devamında ulaşabilirsiniz.

Son günlerin diğer bir popüler dizisi: Kin

Mira ve Jonathan. Son derece lüks bir yerleşkede, son derece lüks hayat şartları ile göz kamaştıran modern dünyaya ait iki birey. Mira, sükseli bir teknoloji şirketinin yöneticilerinden biri olarak hayatını sürdürürken Jonathan ise yerel bir üniversitede profesör olarak çalışmaktadır. Yıllar evvel Kolombiya’da başlayan birlikteliklerini yıllarca korumalarının yanı sıra her güne yeni bir heyecan, aşk katarak bugünlere gelmişlerdir. Arkadaşlarının gıpta ile baktığı, az önce de belirttiğim gibi… Son derece makul ve modern bir evliliğe sahiptirler. Üstelik küçük kızları Ava da mutluluklarının en temel ögelerinden birisidir. Küçük kızın büyümesiyle kendileri küçülse de ikilinin çok daha farklı çok daha ciddi problemleri gözükmektedir.

Scenes from a Marriage Dizi Konusu

2020 ve 2021 yıllarının evlilik, aşk, romantizm, ayrılıklar gibi belli başlı film konseptleriyle geçmesi doğal karşılanmaktadır. Evlerde olduğumuz bu süre zarfında pek çok başlangıçlar olduğu gibi… Pek çok yol ayrılıkları, kavgalar da cereyan etmiştir. İçinde bulunduğumuz bu gelişmeler epey trajik gözükse de dizi ve film yapımcıların hayır diyemeyeceği sonsuz bir şema oluşmaktadır. Evlilik ve boşanmalar. Ve bu durumlarda madalyonun iki yüzü bulunmaktadır.

İlişkiyi her iki taraf açısından ayrı ayrı incelemek ne benim gibi 3.kişiye ne de siz okuyucuları sıkacak yorumculara düşmektedir. Ancak her iki bireyin kırıldığı, koptuğu belli başlı gelişmeler vardır ki onlar da yine klişeleşen ihanetler, duygu kopuklukları ile cereyan etmektedir. Son derece istikrarlı, kıskanılan, öz güven hissi uyandıran bir ilişkinin nasıl kavga gürültünün eksik olmadığı hale dönüştüğü de Mira ve Jonathan’ın şunlara benzer cümleleri ile anlatılmaktadır.

Yaşanan olayların da vesilesiyle ilişkilerinin ilk zamanlar ki gibi olmadığı ve hemen hemen hikayede ortaya çıkan duygusal açıdan yokları oynandığı inşa edilmektedir. Bölümler boyunca işlenen kurguda her iki bireyin de ayrı ayrı haklı olduğu noktalar olsa da… Ortak noktada buluştukları ve birbirlerine zarar verdikleri hususlar da yok değildir. Açıkçası tamamen günümüzü yansıtan ve çoğu zaman yakınımızdaki insanları gördüğümüz bir hikayedir. Sonuç olarak: 6,5/10. Öyleyse sizlere keyifli seyirler.

IMDb: 7,7 / Güncel puana tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Dizide görev alan diğer oyuncu ve karakterler:

  • Jessica Chastain – Mira
  • Oscar Isaac – Jonathan
  • Maury Ginsberg – Arye
  • Lily Jane – Ava
  • Daniella Rabbani – Jane
  • Nicole Beharie
  • Tovah Feldshuh

Scenes from a Marriage Dizi Konusu ve Yorumu – HBO Max yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: