Skip to content

Schmigadoon Dizi Konusu ve Yorumu – Apple TV+

Schmigadoon Dizi Konusu ve Yorumu – Apple TV+ isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Schmigadoon dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb puanı, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Schmigadoon Dizi Konusu ve Yorumu – Apple TV+

Bir görüşte aşklar genellikle çarpışmayla, kitap düşürmeyle ya da bir cafede şans eseri göz temasıyla ortaya çıkar (dizilerde). Bir diğer deyişle klişeleşen dünya koşullarında aşık olmak bile klişe yollarla olur. Ancak geçtiğimiz günlerde ilk bölümü ile alıcı karşısına çıkan Schmigadoon, ilginç “aşk başlangıcı” sahnesiyle klişe yorumlara yeni bir boyut kazandırır.

Öyle ki Josh ve Melissa doktorluk yaptıkları hastanenin otomat makinesini ürün vermediği için makineye tekme atarak yeni bir aşka yelken açarlar. Ancak tarihler her ileri sarıldığında, ikili arasındaki çarpık duygu geçişleri gözden kaçmamaktadır. Şehvet ve tutku yerini sıradanlık ve sıkıcılığa bırakmıştır.

Diğer bir yeni dizi: American Horror Stories

Bu sebeple de ikilinin “yenilenmeliyiz” mottosu gerçeğe dönüşür. Tekrar yoğun duygular hissetmek ve birlikteliğe yeni bir sayfa açabilmek için başka bir çiftin düzenlediği Sacred Heart Love Trial isimli bir programa katılırlar. Gözlerden uzak ve şehir hayatından uzak bir rahatlama, yenilenme amacı güden yaşlı çift; bireyleri doğayla başbaşa bırakır.

Schmigadoon Dizi Yorumu

Ancak Josh bulundukları yerden o kadar rahatsızdır ki bardaktan boşanırcasına yağan yağmurun altında “biz zaten iyi durumdayız” şeklindeki açıklamalarıyla Melissa’yı ikna etmeye çalışır. Melissa alır başını ve gider. Bir köprüden geçerler. Ve karşılarına Schmigadoon isimli bir kasaba çıkar. Haliyle hikâye de yeni başlamaktadır.

Eğlenceli müzikal içeriklerinden de hatırlayabileceğimiz dans ve müzikler Josh ve Melissa için oradadır. Kasaba halkı yeni misafirlerine sempatik bir karşılama yapmak üzere orada toplanmış ve müzikler eşliğinde kaNDDJDJ hazırlamıştır. Kasaplar, öğrenciler, başkanlar derken uzun bir tanıtım videosuna benzer sekans geçişleri yaşanır. Ve 30 dakikalık ilk bölümün sonu “bu dünyadan çıkış yok” şeklindeki mahkumvari tavırla son bulur. Josh ve Melissa bambaşka sulara yelken açacaktır.

Schmigadoon’un etkileyici bir başlangıç sunduğunu inkâr edemeyiz. Josh ve Melissa gibi eğlenceli karakterlerin yanı sıra müzikal sevenlerin neşe bulacağı görsellikler, entrika hayranları için gizemli sekanslar ve diğer pek çok detay Schmigadoon için hazırdır. Bekleyip görelim. Schmigadoon gerçekten de eğlence dünyası mı yoksa kötülüklerin merkezi mi?

IMDb: 7,7

Henüz 2 bölümü yayınlanan dizide dikkat çeken diğer oyuncular:

  • Yaratıcı: Cinco Paul, Ken Daurio
  • Keegan-Michael Key – Josh
  • Cecily Strong – Melissa
  • Fred Armisen – Reverend Layton
  • Dove Cameron – Betsy
  • Jaime Camil – Lopez
  • Kristin Chenoweth – Mildred Layton
  • Ariana DeBose – Emma Tate
  • Ann Harada – Florence Menlove

Schmigadoon Dizi Konusu ve Yorumu – Apple TV+ yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: