Skip to content

Sen Hiç Aya Gittin Mi Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Sen Hiç Aya Gittin Mi Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Sen Hiç Aya Gittin Mi film konusu, yorumu, incelemesi, Netflix eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Keyifli dakikalar dileriz…

Sen Hiç Aya Gittin Mi Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Giulia’nın diğer arkadaşlarından farklı bir gelecek hedefi bulunmamaktadır. Geleceğe tutunmasına yardımcı olacak bir meslek, lüks eşyalar, şık kıyafetler ve gülücüklerin eksik olmadığı bir masa. Moda dergisinin önde gelen isimleri arasında gösterilmesinin yanı sıra Milano-Roma-Paris arası bağlantıyı sağlayan güzel görünüşlü bir kadın olarak karşımıza çıkar.

Diğer bir İtalyan filmi incelemesi: Kanlı Kelebek

Yıllarca peşinden koştuğu mesleği, onlarca arkadaşı ve umutla bakabildiği bir geleceğe sahiptir. Ancak diğer bireylerin aksine henüz başarılı olamadığı bir kriter bulunmaktadır. Aşk. Gerçek aşkın ne olduğunu ve kendisini nasıl bir duruma sokacağı hakkında bir fikri yoktur. Aşkın gerçek tadına bakamamış ve bu durum onu bazen gerse de olayları akışına bırakma moduyla hayata devam etmektedir. (Ölen kocasını unutmamak gerek.)

Sen Hiç Aya Gittin Mi?

Aynı zamanda borç içinde yüzmenin hazin mücadelesini vermektedir. Bu sebeple yoğun iş maratonuna ayak uydurmak zorunda ve geleceğini karartan sayıları yok etmeye çalışmaktadır. Ayrıca ilgilenmesi gerek tek durum borçları değildir. Bir çiftlik evinin varlığını hatırlamış ve ilgilenmek ya da gerekirse satmak üzere çiftlik evine yolculuğa çıkar. Böylece çiftlikteki Renzo isimli bireyle tanışma hikayesi başlamış olacaktır.

Sen Hiç Aya Gittin Mi bazı komedi sahneleriyle akışa harika bir katkı sağlarken bazı sahneleriyle de başarıyı yerle bir eder. Duygular arası geçişi oldukça hızlı yaparak izleyenin kısacık hikaye içinde kaybolmasına sebebiyet verir.

Özellikle Renzo ve Giulia ikilisinin tanışmasıyla duygusal yönü ağır basmaya başlar. Ancak ne tam duygusal yönüyle dikkat çeker ne de komedi yönüyle. Ara ara kullandığım tabirle; oradan oraya savrulur.

Son günlerin popüler dizisi Gölge ve Kemik incelemesine buradan ulaşabilirsiniz.

Giulia’nın çiftlik işlerine karşı olan beceriksizliği komedi sahnelerinin vasatlığını ortaya çıkarırken Giulia ve Renzo arasındaki gereksiz bakışmalar romantizm sahnelerinin klişeliğine imza atar. Ancak onca kötü söze rağmen; Sen Hiç Aya Gittin Mi, vakit geçirmek adına güzel bir öneri olarak belirtilebilir. Sıradan, yer yer gereksiz olabilir. Fakat eğlendiriciliği de yok değildir. Daha detaylı bir çerçeve için aşağıdaki fragmana göz atabilirsiniz. Yönetmenliğini Paolo Genovese’nin yaptığı 2015 yapımı film ile ilgili söyleyeceklerim bu kadar. Diğer yazılarda görüşmek üzere…

IMDb: 5,9

Sei mai stata sulla luna Netflix Oyuncuları ve Karakterleri

  • Raoul Bova – Renzo
  • Liz Solari – Giulia
  • Sergio Rubini – Delfo
  • Pietro Sermonti – Marco
  • Giulia Michelini – Carola
  • Nino Frassica – Oderzo
  • Neri Marorè – Pino
  • Sabrina Impacciatore – Mara
  • Emilio Solfrizzi – Felice
  • Mia Benedetta – Benedetta

Sen Hiç Aya Gittin Mi Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: