Skip to content

Senden Başka Kimim Var Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi | What They Had

Senden Başka Kimim Var Film Konusu Yorumu ve İncelemesi | What They Had yazımızda; Senden Başka Kimim Var film konusu, yorumu, incelemesi, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Senden Başka Kimim Var Film Konusu Yorumu ve İncelemesi What They Had

Film; Chicago’da Noel zamanında yağan nefes kesici bir kar manzarasıyla başlıyor. Daha sonra kendinden ve kararlarından oldukça emin bir kadın profili çizen Ruth karşımıza çıkıyor. Fakat sokağa adımını attığında ayaklarında ayakkabı yerine sadece bir çorap bulunuyor. Kısa bir süre sonra Ruth’un Alzheimer olduğunu öğreniyoruz. Başta eşi Burt ve oğlu Nick olmak üzere bütün kasaba Ruth’u aramakla ilgilenirken evin kızı Bridget ise kendi şehrinden ailesinin yanına geliyor.

Ruth kısa bir süre sonra bulunsa da ailesi yaşlı kadına oldukça şüpheli yaklaşmaya başlıyor. Alzheimer olmanın getirdiği bilinçsizlik yüzünden daha kötü olayların yaşanabileceğini düşünen Nick ve Bridget; annelerini huzur evine yatırmaları gerektiğini belirtiyor. Bu fikre oldukça karşı çıkan Burt, çocuklarını vazgeçirmenin derdine düşüyor.

Filmin güncel IMDb puanına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Senden Başka Kimim Var Film Yorumu

Anlattığım hikâye her ne kadar yoğun dram gibi gözükse de filmin içinde yeterli miktarda mizahi faktörler de yer alıyor. Genel hatlarıyla aile ortamına odaklanan film, her bir bireyin kişisel hayatlarına el atmakla kalmayıp güzel bir bakış açısı sunuyor. Yapılan veya söylenenlerin kesin olarak doğru olduğunu ispatlamakla uğraşmıyor, izleyenlerin yorum yapabileceği bir kıvama getiriyor. Bu senaryonun hoş algılanmasındaki en güzel cevaplar ise yönetmen Chomko’yu işaret ediyor. Yönetmen Elizabeth Chomko; yıllardır bulunduğu set ortamları başta olmak üzere gerek kendi ailesi gerekse çevresindeki aileleri gözlemleyerek elde ettiği alt yapıyı filme aktarmadaki başarısıyla ön plana çıkıyor.

Filmden son derece keyif aldığımı belirtmek istiyorum fakat çoğunlukla yavaş ilerlediği için herkesin beğenmeyeceğini düşünüyorum. Son zamanlarda çoğu kişide bulunan yavaş tempolu film fobisinin önüne nasıl geçeriz bilmiyorum ama filme bir şans verilmesi gerektiğini belirtmek istiyorum. İyi seyirler…

  • Hilary Swank – Bridget
  • Michael Shannon – Nick
  • Robert Forster – Burt
  • Blythe Danner – Ruth
  • Taissa Farmiga – Emma
  • Josh Lucas – Eddie

Film fragmanına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Netflix’in popüler filmi “Kaliforniya’da Noel” incelemesine buradan ulaşabilirsiniz.

Senden Başka Kimim Var Film Konusu Yorumu ve İncelemesi | What They Had yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: