Skip to content

Senden Beş Adım Uzakta Film Konusu ve Yorumu | Five Feet Apart

Senden Beş Adım Uzakta Film Konusu ve Yorumu | Five Feet Apart yazımızda; Senden Beş Adım Uzakta film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Senden Beş Adım Uzakta Film Konusu ve Yorumu Five Feet Apart

Duygusal temalı içerikler karşısında her zaman yenilgiye uğrarım. Ki herkesten farklı olarak duygusal temalı filmlere negatif düşünceler beslediğim bir günde izlemem. Çoğunlukla pozitif olduğum anlarda gelen -nedense- dokunaklı film izleme seyrine kapılırım.

Senden Beş Adım Uzakta tam da bu cümlelerde belirttiğim gibi gerçekleşti. Modumun iyi olduğu bir anda, hikayesiyle beni ve yanımdaki izleyenlere duygusallık krize ittirmeye başardı. Buna sebep olan pek çok detay hakkında konuşabiliriz. Fakat en anlamlısı, karakteri oynamayıp yaşayan başrol oyuncuları ve gerçekten yüreğe dokunan hikayesiydi.

Mutlaka Göz Atın: Ginny and Georgia

Film 2 saatlik süresiyle Stella ve Will isimli gençlerin hayatına değinir. Fakat bu ikiliyi yaşıtlarından ayıran ciddi bir problem bulunmaktadır. Kistik fibrozis hastalığıyla savaş veren bireyler gençliklerinin elinden kayıp gitmesine şahit olmaktadır. Şans eseri tanışmaları sonucu birbirlerine daha önce hiç yaşamadıkları duyguları öğreten genç kişiler hayata karşı direnç göstermeye çalışır. Will hayata biraz daha olumsuz yaklaşsa da Stella, Will ile kurduğu iletişimden daha çok ilerleyiş sağlar. Kalan dakikalarda yer yer üzüleceğiniz yer yer mutluluktan zıplayacağınız sizlerle buluşmuş olur.

Senden Beş Adım Uzakta Film (Five Feet Apart)

Açıkçası duygusal ve yüreğe dokunan filmleri izlemeye can atmam. Genellikle mod arttırıcı ve beni aşırı drama sürüklemeyecek yapımları tercih ederim. Ancak bu duygularım bazen tamamıyla yön değiştirir ve sadece dramın çok olduğu yapımlar izlerim. O dönemlerimdeyken karşıma Five Feet Apart çıktı. Ve gerek konusu gerek ilerleyiş temposuyla son zamanlarda izlediğim en iyi filmler arasına ismini yazdırmayı başardı.

Özellikle Will’i canlandıran Cole Sprouse’un muhteşeme yakın performansının yanına Stella’ya hayat veren Haley Lu Richardson’ını görmek etkileyiciydi. Yaş ve olgunluklarına uygun tavırları seyir zevki açısından önemli bir hal aldı.

IMDb: 7,2

Sonuç olarak kısmına geldiğimize göre, sanırım fikirlerim net bir şekilde anlaşılmıştır. Duygusallık ve aşkın örneklerine şahit olacak; aynı zamanda da hayattaki tek bir günün tek bir anın ne kadar önemli olduğunun bilincine varacaksınız. Her şey bir şekilde yolunan girer fakat pes etmemek ve mücadele etmek hayati önem taşır… İyi seyirler…

Five Feet Apart Oyuncu Kadrosu

  • Yönetmen: Justin Baldoni
  • Haley Lu Richardson – Stella
  • Cole Sprouse – Will
  • Moises Arias – Poe
  • Kimberly Hebert Gregory – Barb
  • Claire Forlani – Meredith
  • Parminder Nagra – Dr. Hamid
  • Gary Weeks – Tom
  • Emily Baldoni – Julie

Film fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Çete

Senden Beş Adım Uzakta Film Konusu ve Yorumu | Five Feet Apart yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: