Skip to content

Senden Önce Ben Film Konusu ve Yorumu

Senden Önce Ben Film Konusu ve Yorumu isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Senden Önce Ben film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, Me Before You yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, ayrıca analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Senden Önce Ben Film Konusu ve Yorumu

Yönetmenliğini Thea Sharrock’ın üstlendiği Senden Önce Ben, genç ve çekici bir adamın (Will) banliyö yaşantısından görüntülerle başlamaktadır. Kız arkadaşının yanağına sade bir öpücük kondurduktan sonra işe gitmek üzere yola koyulan Will (Sam Claflin), hayatını değiştirecek olan kaza ile burun buruna geldiğinde; hızlı gelen bir motorun kendisine çarpmasının ardından omuriliğine hasar alıp ömrünün kalan günlerini tekerlekli sandalyede devam edecektir.

Hikâyenin diğer tarafında ise, Will’in aksine, ailesinin zorlu maddi şartları altında ezilip kalan, iş bulmakta zorlanan sevecen genç kız Lou (Emilia Clarke) bulunmaktadır. Halihazırda çalışıyor olduğu kafeden patronun zorunlulukları gereği kapı dışarı edilen Lou, bugünlerde, yıllar evvel kaza geçiren bir genç adama bakıcılık yapmak üzere teklif almaktadır. Ve Lou ile Will’in hikayesinin başlangıç noktası tam da burası olacaktır.

Senden Önce Ben Film Yorumu

Jojo Moyes’un aynı isimli romanından uyarlanan Senden Önce Ben, klişeler dünyasına ikame eden basit bir önerge ile yola çıksa da Will ve Lou’nun eşsiz performanslarıyla pek çok güçlü eleştiriyi arkasında bırakmaktadır. Neticede, dışarıdan bakıldığında, Lou’nun günden güne Will’e iyi gelmesi ile başlayıp devamında aşk kapılarına açılan bir senaryo olacağı ön görülmesine karşılık akış içindeki hissiyat aynı klişeliği öne sürmemektedir. Çünkü Will ile alelade bir demagoji ortamı inşa edilmediği gibi Lou ile de yapmacık görseller, banal kaçan alt metinler ortaya çıkmamaktadır.

Netflix’in son filmi büyük ilgi gördü: Dünyanın Kökeni

Will’in annesi Camilla aracılığı ile tanışan ikiliyi, ilk zamanlar, çok büyük zorluklar bekleyeceği aşikardır. Her ne kadar atlatılan kazanın üstünden aylar belki de yıllar geçse de, geçmiş hayatında oturmaktan nefret eden bir adamın sandalye tepesine bağlı kalması oldukça sarsıcı bir duruma işaret etmektedir. Lou’nun ilk hamleleri de, Will’in eski yaşamından görselleri bir araya getirmek ile sağlanmaya başlanmaktadır. Ufak çaplı sporlar, geziler, aktiviteler… Hikâyenin rengini değiştirecek eylem ise yine Will’in bunalıma girdiği ve devamında da intihara kadar sürüklenmeye meyilli olduğu bir sekans aralığında gerçekleşecektir. Will kendisini öldürmek istiyor. Ancak Lou, onu hayata tutundurmaya kararlı!

Senden Önce Ben, şekerli şuruba bandırılan basit bir dram-romantizm içeriği değildir. Ki konuya bu şekilde bakmaya da müsaade etmemektedir. Ve filmi güzel kılan noktalar, tam da burada başlamaktadır. Kaçırmayın.

IMDb: 7,4

Me Before You Film Oyuncu Kadrosu ve Diğer Karakterler

  • Sam Claflin – Will Traynor
  • Emilia Clarke – Lou Clark
  • Vanessa Kirby – Alicia
  • Pablo Raybould – Frank
  • Gabrielle Downey – Daphne
  • Henri Charles – Thomas Clark
  • Samantha Spiro – Josie Clark
  • Brendan Coyle – Bernard Clark

Senden Önce Ben Film Konusu ve Yorumu yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: