Skip to content

Şeref Bey Dizi Konusu ve Yorumu

Şeref Bey Dizi Konusu ve Yorumu yazımızda; Şeref Bey dizi konusu ve yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Şeref Bey Dizi Konusu ve Yorumu

Dün paylaştığım Exxen Hükümsüz dizi yorumundan sonra; ilgimi çeken bir başka Exxen dizisi Şeref Bey ile karşınızdayım. Başrolünde Haluk Bilginer’in olduğu bir diziyi izlememek ayıp olur düşüncesi ile çıktığım yolda, hüsranla sonuçlanan bir ilk bölüm izlediğimi belirtebilirim.

Komedi temasından bağımsız olarak; Biz Agah Bey’i, eski polis Cevdet’i gördük daha şu an hatırlayamadığım pek çok kaliteli yapımlarda yer alan Haluk Bilginer’i gördük. Şeref Bey’i gördüğümüz iyi mi oldu? İlk bölüm itibariyle hayır, umarım diğer bölümlerde haksız çıkarım. Heyecanla açtığım Şeref Bey dizisini kısaca özetleyecek olursak, şu birkaç sözcük yanlış olmayacaktır: kaliteli oyuncular, boş vakitte izlenecek kısmen eğlenceli dakikalar ve vasat gözüken ilerleyiş.

  • Exxen Hükümsüz dizi incelemesine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Koca platformda ilgimi çeken sadece birkaç içerik olmasının üzüntüsünü bir tarafa koyarsak kaliteli içeriğin neredeyse hiç olmaması oldukça garip bir durum. Argonun çoğu Türk dizisine göre çok olduğu, Haluk Bilginer çıksa da oyuncu görsek bakış açısını hissettiren ve bana göre çok da eğlendirmeyen ilk bölümün ardından yazdığım bu cümleler; ilerleyen bölümler adına belirleyici olmayabilir.

Şeref Bey Dizi Konusu ve Yorumu

Hükümsüz dizisinde de belirttiğim “acaba diğer bölümlerde ilerleme olacak mı” sorusunun cevabı elbette ki zaman belirleyecek. Fakat Hükümsüz’de gördüğüm havayı, Şeref Bey ile de görmek isterdim. Bu belirttiğim yorumlar şu demek değil: oldukça kötü, izlenmez vb. Ama insan Haluk Bilginer (9 Kere Leyla’yı unutun) ve çok konuşulan Exxen platformunu göz önünde bulundurduğunda tabiri caizse über kalite bir şey bekliyor.

Filmin konusuna da kısaca değinecek olursak; usta bir aşçı olan Şeref Bey, eşini kaybettikten sonra üst katta yaşayan oğluyla beraber hayatına devam etmektedir. Yaşlılığın getirdiği yorgunluğun aksine delidolu bir karaktere sahip olan Şeref Bey, evinin yaşlı ve hasarlı olduğunu öğreniyor. Kiraya verdiği eve taşınma planları yaparken, kiracının aylardır borcunu ödemediğini ve restoran açma bahanesiyle işletilen mekanın bir genelev olduğunu öğreniyor.

İlk bölüm ile ilgili söylenecek sözlerin bunlardan ibaret olduğunu belirterek, yazının sonunu gelmiş oluyoruz. Yukarıda belirttiğim temenniler gerçekleşmesi umuduyla, iyi seyirler…

Oyuncu Kadrosunda Yer Alan Diğer İsimlerden Bazıları: Haluk Bilginer, Songül Öden, Şükran Ovali, Serhat Mustafa Kılıç, Ertan Saban

Yönetmen ve Senaristler: Onur Ünlü, Yusuf Reha Alp, Özlem Çadırcı

Dizi fragmanına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

  • Diğer dizi önerilerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Şeref Bey Dizi Konusu ve Yorumu yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d