Skip to content

Seven–Yedi Filmi Konusu ve Yorumlarım

Seven- Yedi Film Konusu ve Yorumlarım yazımızda; Seven- Yedi filmi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Seven, başrollerinde Brad Pitt , Morgan Freeman, Kevin Spacey gibi isimlerin olduğu 1995 yapımı suç-drama filmidir. Yönetmeni David Fincher olan Seven filmi, bugün en iyi filmler arasında yerini hala korumaktadır. Film, Amerika’da  ilk gösterime girdiği haftada  14.000.000 dolar gelir etmiş.  Usta oyunculuk performansları  göreceğiniz bu filmde sizi gizem dolu bir yolculuk bekliyor.

Seven Filmi Konusu

Seven filminin konusu , iki dedektifin seri cinayetler işleyen bir katille olan serüvenini  anlatıyor. Detektif Mills (Brad Pitt) ve Dedektif Somerset (Morgan Freeman) istemeyerek bir araya gelirler ve seri katilin peşine düşerler. Bu seri katil diğerlerinden çok farklı bir yapıdadır. Hristiyanlıkta yer alan yedi ölümcül günahları(Kibir, Açgözlülük, Şehvet Düşkünlüğü, Kıskançlık, Oburluk, Öfke, Tembellik) işleyen insanları kendi kurgusuyla  öldürmektedir. Öldürdüğü her kişi ,yedi ölümcül günahtan birini temsil eder ve mesajını bu şekilde dünyaya iletmiş olur.

seven yedifilm konusu

Seven filminin final kısmıyla ilgili birçok tartışma yapılmış ve bu finale karar verilmiş. Bazı izleyiciler tarafından tam not alırken, bazıları tarafından ise acaba daha farklı bir son olur muydu sorularıyla karşı karşıya gelinmiş. Benim en beğendiğim filmler arasında yerini aldı Seven. Muhteşem oyunculuk güzel senaryo ile birleşmiş ve güzel bir film olmuş. Finali hakkında yapılan eleştirilere katılmıyorum. Belki de diğer dedektif fimlerinden ayıran kısmı da bu. Bir solukta izleyeceğinize eminim , kesinlikle izlemenizi öneriririm.

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: