Skip to content

Sex Education Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

Sex Education Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Sex Education dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb puanı, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, ayrıca kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Sex Education Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

Netflix’in halihazırda iki sezon boyunca hizmet verdiği ve devamında da trend listeleri alt üst ettiği orijinal dizisi Sex Education için birçok kelimeyi, sıfatı kullanabiliriz. Vahşi, abartılı, dramatik ve hatta ergence. Genel hatlarıyla buna benzer pek çok birbirinden farklı karaktere sahip bir içeriği çoğu zaman beğenmesek ve yadırgasak da Sex Education’ın yaratmaya çalıştığı hikâye beklediğinizden akıcı ve sürükleyicidir. Ve oldukça da göze hitap eden büyüleyici bir atmosfere sahiptir.

Saymış olduğum “zıt karakterli dizi” temasının merkezinde de henüz 16 yaşında olan Otis isimli yarı ergen yarı olgun bir genç çocuk yer almaktadır. Anne ve babasının çarpık ilişkisi ile büyüyen, annesinin seks terapistliği yaptığı, okul arkadaşları tarafından dışlanan ideale yakın olmayan bir ergendir. Diğer okul bireyleri o kadar çok zengin, havalı, yakışıklı, cinsel ilişkiler olarak fiyakalı olduğu için mi Otis dışlanmaktadır? Yoksa Otis’in sıra dışı ve oldukça saf kalpli bir karakteri mi vardır?

Disney+’tan başarılı bir diğer dizi: Turner & Hooch

Sex Education Dizi Yorumu

Sex Education, başta ismi devamında da iddialı oyuncu kadrosuyla dinamik bir pazarlama aracıdır. Ergenliği, olgunluğu, aşkı, cinsel ilişkileri bir grup okul öğrencisinin ortasına bırakan ve bu kriterle gerçek anlamda “gençlik-dram-eğlence” bütünleşmesini yaratan son derece potansiyelli bir dizidir. Otis’in geçmiş ve gününde yaşadığı akıl almaz gelişmelerle yönünü bulmaya çalışırken Otis’in yakın arkadaşı Eric’ten de yararlanmaktan vazgeçmemektedir.

Ancak Sex Education’ı var eden Eric ve Otis dostluğu değildir. Annesinin seks terapistliği yaptığı ve devamında da seks namına hem birçok detay bilen hem de hiç bilmeyen bir birey ile (Otis) okula yeni kaydolan son derece çekici bir kız ile arasındaki hikayedir. Maeve. Kötü şöhreti ile okula ilginç bir başlangıç yapan Maeve, yalnız ve oldukça dramatik yolları büyüyen bir genç kızdır. Ve bu ikili dizinin iki sezon boyunca merkezine alacağı kliniğin sahibidir. Otis annesinden edindiği bilgilerle gündelik ve cinsel ilişkiler hakkında oturumlar düzenleyecek. Ve Maeve de para ihtiyacını Otis’e “hasta” bularak giderecektir.

Sex Education, tam anlamıyla gençliği konu alan oldukça çerezlik ancak başarılı bir yapımdır. İsminden ve genel konseptinden cinselliği ön plana çıkarıyor gibi gözükse de ana hedefi gençlik ve onların buruk hayatlarıdır. Geçmiş ile gelecek arasında sıkışıp kalan, duygusal olarak bitmiş, aşkı doruklarda yaşayan, zengin, cinsel ilişki açısından yokları oynayan ve buna benzer pek çok zıt karakteri idare eden ve güçlü bir akış ile hikayesinden vazgeçmeyen bir bütünlüğü vardır. Şans verin. 3.sezon yakında… Öyleyse sizlere iyi seyirler.

IMDb: 8,3 / Güncel puana buradan ulaşabilirsiniz.

Dizide görev alan diğer oyuncu ve karakterler:

  • Asa Butterfield – Otis Milburn
  • Gillian Anderson – Jean Milburn
  • Ncuti Gatwa – Eric Effiong
  • Emma Mackey – Maeve Wiley
  • Connor Swindells – Adam Groff
  • Kedar Williams-Stirling – Jackson Marchetti
  • Aimee Lou Wood – Aimee Gibbs
  • Alistair Petrie – Michael Groff
  • Tanya Reynolds – Lily Iglehart
  • Patricia Allison – Ola Nyman

Sex Education Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: