Skip to content

Sıfır (Zero) Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Sıfır (Zero) Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Sıfır (Zero) dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb, Netflix fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Sıfır (Zero) Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Sanata hevesli kişiliği ile ön plana çıkan Omar, çizdiği karikatürlerle para kazanmanın hayalini kuran genç bir çocuk olarak dikkat çekmektedir. Kız kardeşi ve babası ile yaşayan genç adam, geleceğini başka bir ülkeye taşımak istemektedir. Bu sebeple yerel bir pizzacıda kuryecilik görevi yaparak para biriktirmeye başlar.

Son günlerin popüler dizisi: Made for Love

İlk bölüm genellikle Omar’ın gündelik rutinleriyle beslenirken sürpriz vuruşlar yapmaktan geri kalmaz. İlk olarak Omar’ın karşısına, hoş görünüşüyle akışa renk getiren Anna çıkar. İkili arasında bir çekim kuvvetti oluştuğu aşikardır. Ancak Anna’nın eski sevgilisi karşılarına engel çıkartır.

Diğer sürpriz ise dizinin de konusunu oluşturan “süper kahramanlık” olayıdır. Omar’ın görünmezlik gücü olduğunu keşfeden isim de mahallenin yaramaz çocuğu Shariff’tir. Heyecanlı bir kaçışmanın ardından Omar gözlerden bir anda uzaklaşırken mahallenin haylaz ismi Shariff, Omar’daki olağan dışı yeteneği keşfeder.

Sıfır (Zero) Dizi Konusu ve Yorumu

Böylece Omar’ı kendi çetesine dahil eder. Görevleri ise şehri yolsuz ve dirençsiz hale getiren isimlerle mücadele etmekten geçer. Artık Barrio’yu etkisi altına almaya çalışan zorba kişilerin karşılarında, mücadele aç bir grup vardır. Karşınızda Omar, Inno, Momo ve Sara…

21 Nisan 2021’de Netflix’te yayınlanan Zero; aksiyon, komedi ve dramın etkileyici birleşiminden faydalanır. Annesiz büyüyen bir çocuğun aile dramına; komik ve göze hoş gelen kişileri ilave eder. Böylece alt metinleriyle ön plana çıkarken görünmezlik hamlesi ile aksiyon boyutunu süsler. Şehrin belalı kişileri ile savaş yaşanırken, Omar’ın Anna ve diğer bireylerle olan ilişkisi seriye olumlu bir hava katar.

IMDb tarafından belirlenen 5 küsürlük puan oldukça anlamsız gözükmektedir. Eğlendirici ve heyecanlı oluşu seyir açısından etkileyici bir noktadır. Ki bu da sürükleyiciliği sağlar. Bana göre yapılan olumsuz eleştiriler gereksiz boyuta ulaşmaktadır. Dizinin muhteşem olduğunu iddia etmemekle birlikte; 25 dakikalık bölüm uzunlukları ile hafta sonunu keyifle geçirmeye olanak sağlar.

Yönetmenliklerini Ivan Silvestrini, Paola Randi ve Margherita Ferri gibi isimlerin yaptığı dizinin, yaratıcı koltuğunda Menotti ve diğer birkaç isim oturmaktadır. İtalya’nın etkileyici havasını nispeten başarılı bir senaryo ile süslendiren ekip, izleyenlerin sıkıcı günlerini eğlenceli dakikalara çevirmekte başarılı bir iş çıkarır. Mutlaka şans verin. 7/10

Sıfır (Zero) Oyuncuları ve Karakterleri

 • Giuseppe Dave Seke – Zero/Omar
 • Haroun Fall – Sharif
 • Beatrice Grannò – Anna
 • Daniela Scattolin – Sara
 • Richard Dylan Magon – Momo
 • Virgina Diop – Awa
 • Madior Fall – Hymn
 • Serena de Ferrari – Vidya
 • Alex Van Damme – Thierno
 • Frank Crudele – Sandokan
 • Susanna Acchiardi – Carolina
 • Giordano De Plano – Ricci

Sıfır (Zero) Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazı sonu. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: