Skip to content

Sihirli Ejder Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Sihirli Ejder Film Konusu ve Yorumu isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Sihirli Ejder film konusu, yorumu, animasyon incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, ayrıca yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Keyifli dakikalar dileriz…

Sihirli Ejder Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Yayınlanmasının üstünden yaklaşık 2 hafta gibi nispeten uzun bir süre geçen Sihirli Ejder ile yeni karşılaşmış olmanın farklı duygularını yaşıyorum. 2021 yılına adımımızı attığımızdan beri 1-2 adet ejderha temalı içerik ile karşılaşmış olmamdan dolayı buruk; Sihirli Ejder’i diğer ejderha merkezli yapımlardan -nispeten- daha çok beğendiğim için de mutlu hissediyorum.

2021 yılını sinema dünyası için özetlememiz gerektiğinde akla pek çok sıra dışı yapımın geleceğini de unutmamakla birlikte -nedense- ejderha animasyonlarının da ayrı bir noktada hatırlanacağını belirtmek gerekiyor. Her ne kadar sayıları bir elin parmaklarını geçmese de Raya ve Son Ejderha isimli içeriğin ardından Sihirli Ejder ile karşılaşmak türün öncülüğü açısından yeni duraklara, kapılara olanak sağlayacak gibi gözüküyor. Diğer detaylar şöyle:

Orijinal ismi Wish Dragon olan yeni Netflix animasyonu, kapak fotoğrafından da anlaşılacağı üzere tatlı bir genç çocuğu (Din) merkezine almaktadır. Yıllarca babasız büyümenin yanı sıra annesiyle geçim sıkıntıları yaşamaktadır.

Diğer bir animasyon film önerisi: Luca

Sihirli Ejder Film Yorumu

Sahneler ilk olarak Din’in çocukluk haline odaklanırken yakın kız arkadaşı Li Na ile olan dostlukları gözlerden kaçmamaktadır. İkisi de birer ebeveynini kaybetmiş ve çoğunlukla annesi-babası tarafından okul çıkış saatinde saatlerce bekletilen masum çocuklardır. Ancak bu bekleyiş onları birer yakın dost haline getirmiştir. Böylece hayatları gece gündüz demeden oyunlarla, eğlencelerle donatılmıştır.

Chris Appelhans’ın yazıp yönettiği Sihirli Ejder, şen-şakrak dakikalarının ardından izleyenleri büyük bir yıkımla baş başa bırakır. Çünü Li Na, babasının işi gereği taşınma mecburiyetinde kalmıştır. Hal böyle olunca da Li Na ve Din’in dostlukları ilerlemeden noktalanmıştır. İlk perdesini eğlence ve duygusal dakikalarla idare eden Sihirli Ejder, günümüz dünyasına dönmesiyle beraber izleyenlere Aladdin’i hatırlatacak senaryo akışına bürünür. Öyle ki Din büyümüş ve artık bir üniversite öğrencisi olmuştur. Kuryeci kimliğiyle evine katkıda bulunan genç birey, şans eseri karşılaştığı “yeşil çaydanlık” ile yepyeni bir hayatın kapısına yaklaşmıştır. Şimdi ise 3 tane dilek hakkına sahiptir…

Şeytan çıkarma temalı bir içerik arıyorsanız: The Seventh Day

“Hala 3 dilek hakkı mı? Hangi yıldayız?” şeklindeki serzenişinizi duyar gibiyim. Bir noktada haklı olduğunuzu belirtmekle birlikte animasyon ve “ejder” merkezli bir yapımdan da daha fazlasını bekleyemeyeceğinizi de belirtmekte fayda var. Ejder denildiğinde akla gelen savaş ve aksiyonu 2021 yapımı bir diğer içerik ile tükettiğimize göre geriye çok da fazla bir seçenek kalmıyor gibi gözüküyor. Bu sebeple Din’in çıkmış olduğu yolculuğa inanmamız gerekiyor. Şans vermenizi tavsiye ederim. Sonuç olarak, 7/10.

IMDb: 7,2

Wish Dragon Seslendirme Ekibi

 • Jimmy Wong – Din Song
 • Ian Chen – Çocuk Din
 • Constance Wu – Din’in Annesi
 • John Cho – Long
 • Natasha Liu Bordizzo – Li Na Wang
 • Alyssa Abiera – Çocuk Li Na
 • Nico Santos – Buckley
 • Aaron Yoo – Pockets
 • Will Yun Lee – Li Na’nın Babası
 • Bobby Lee – Tall Goon
 • Ronny Chieng – Pipa God

Sihirli Ejder Film Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: