Skip to content

Sınır Yok Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Sınır Yok Film Konusu Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Sınır Yok film konusu yorumu, Netflix incelemesi, eleştirisi, Hasta el cielo yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, ayrıca yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı gibi soruların cevaplarını bulacaksınız. Öyleyse keyifli dakikalar…

Sınır Yok Film Konusu Yorumu ve İncelemesi

La casa de papel ve Élite dizileriyle başta İspanya olmak üzere neredeyse tüm dünyanın sevdiği oyuncular arasına ismini yazdıran Miguel Herrán, 2020 yapımı Sınır Yok filmi ile tekrar karşımıza çıktı. Aralık 2020’de İspanya’da vizyona giren filmin yönetmenliğini Daniel Calparsoro yaptı. Senaryosu ise Jorge Guerricaechevarría tarafından kaleme alındı. Böylece ortaya dramatik havayla başlayıp, aksiyon ve suç hikayesine dönen bir yapım çıkmış oldu. Yerel basının dilinden düşüremediği Hasta el cielo ile ilgili diğer detaylara yazının devamında ulaşabilirsiniz.

2 saatlik süre zarfında izleyen üzerinde pek çok etki yaratmak isteyen yönetmen, çareyi merkezine -tabiri caizse- yoksul ve hayatını zar zor döndüren bir birey üzerinden kurma kararı aldı. Fakat dakikalarca dramatik bir hava oluşturmak yerine, yoksul bireyin -illegal yolla- hayattaki maddi ve manevi çıkışına odaklanmak istedi. Böylece Madrid’in gecekondu mahallesiyle açılan sahneler; lüks arabalara, evlere ve kazanılan bolca paraya dönmüş oldu. Bu hikâyeyi de Miguel Herrán’ın canlandırdığı Angel karakteri üzerinden inşa etti.

Sınır Yok Film Konusu Yorumu

Yıllardır yetim olan ve büyükbabası ile yaşayan Angel, zorlukların üstesinden gelmeye çalışan genç insan profili çiziyor. Arkadaşının tamirhanesindeki işlerle meşgul olurken yaşam kalitesinin eksikliğini hissediyor. Yetim büyümenin verdiği sevgi eksikliğini, parasız büyümenin getirdiği yoksulluğu doruklarına kadar yaşayan; yer yer hırçınlaşıp, kendini kaybeden bir imaj sergiliyor.

Eğlenmek için gittiği bir barda, kendisine çekici gelen bir kızla sohbet etme gereksinimi duyuyor. İlk görüşte aşk olarak nitelendirilen bu karşılaşma, ileriki dakikalarda yumruk savaşına dönüşüyor. Çünkü aşık olduğu kız -Estrella- Poli ismli bir mafya üyesinin (çete, hırsız …) sevgilisi çıkıyor.

Ve ilginçtir ki yumrukların havada uçtuğu sahneden birkaç dakika sonra Angel, Poli’nin de içinde olduğu çetenin yeni üyesi haline geliyor. Polislerin önünde eğildiği; soygunların, haraçların eksik olmadığı çeteye katılan Angel, yeni hayatının hazin mutluluğunu yaşamaya başlıyor. Böylece yıllarca içinde biriktirmiş olduğu acıları (yoksulluk, yalnızlık ..) bir bir arkasında bırakıyor.

Bir yandan da büyük sevgi beslediği Estrella ile yakın temas kurmanın hayalini kuruyor. Bir nevi aşk üçgeni sahneleri ön plana çıkıyor. Aynı zamanda da polislerden ziyade dedektiflerin listesindeki bir numaralı adam haline geliyor.

Cezbedici konusuna rağmen sahneler arasındaki kopukluklar göz ardı edilemeyecek boyuta ulaşarak can sıkıcı hali geliyor. Son sahnedeki gelişmeler, kavgadan sonra ani bir şekilde çeteye katılmalar epey yorucu bir durum oluşturuyor. Kısacası boşlukları izleyeninin tamamlaması icap ediyor. Birçok duyguyu içinde barındırarak bütünlük yakalanmak istenilse de çoğu zaman beklendiği gibi hareket edemiyor. Sonuç olarak ben bazı sahneler haricinde içerikten pek etkilenmedim….

IMDb: 5,9

Sınır Yok (Hasta el cielo) Netflix Film Oyuncu Kadrosu

 • Miguel Herrán – Ángel
 • Carolina Yuste – Estrella
 • Richard Holmes – Poli
 • Fernando Cayo – Duque
 • Luis Tosar – Rogelio
 • Patricia Vico – Mercedes
 • Asia Ortega – Sole
 • Ayax Pedrosa– Motos
 • Dollar Selmouni – Gitano
 • Ramseys – Nando
 • Carlytos Vela – Pintas

Diğer bir filme göz atın: The Father

Sınır Yok Film Konusu Yorumu ve İncelemesi yazı sonu. Öyleyse sizlere iyi seyirler dilerim. Diğer film incelemelerinde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d