Skip to content

Sınırın Yasaları Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Sınırın Yasaları Film Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Sınırın Yasaları film konusu, yorumu, incelemesi, Outlaws eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, ayrıca analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Sınırın Yasaları Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Kısa bir araştırma sonucu, yönetmen Daniel Monzón’un her projesinde farklı kesimlere hitap etme gayesi taşıdığı görülüyor. Sadece bir konsepti defalarca farklı versiyonlarıyla işlemek yerine korkudan gerilime, romantizmden komediye kadar pek çok popüler kültür unsurunu, gündemi belirleyen ses getirici oyuncu kadrosuyla alıcı karşısına çıkardığı gözler önüne seriliyor. Ve bu başta İspanyol sineması olmak üzere Avrupa kökenli pek çok yönetmen ve adaylarına, etkileyici bir mesaj ögesi taşıyor. Belirlediğiniz, arzu ettiğiniz kült olanakların her zaman peşinden gitmeniz gerektiği… Ancak değişime ve o ana ayak uydurmanın en kritik virajlardan biri olduğunu vurguluyor.

22 Kasım’da sessiz sedasız Netflix bültenine giren Sınırın Yasaları da aslında yönetmenin çeşitlilik elementi ekranlara taşıyan en temel senaryolardan biri gibi gözüküyor. Özellikle son birkaç yıldır gençlik ve gençliğin yapı taşları konsepti gereği aşk, arkadaşlık, aile, toplumsal gelişmeler göz önünde bulundurulduğunda Las leyes de la frontera orijinal ismiyle piyasaya sürülen filmin, dönem mottosuna epey uyduğu anlaşılıyor. Rüzgârın yönünü iyi keşfetmesi, dinamik oyuncu kadrosu, akıma sadık kalmasına ilaveten içe işleyen dramatik temposuyla aşk, iş, hayat zorlukları üçgenine başvuruyor. Diğer detaylara yazının devamında ulaşabilirsiniz.

Sınırın Yasaları Film Konusu

1978 yılının İspanya Girona’sında geçen hikâye, halihazırda ön plana aldığı Nacho ismini takip etmesine karşılık o dönemin İspanya’sı hakkında izlenimler sunmaktan geri kalmıyor. Yıllar süren diktatörlük tarifesinin ardından mutlu bir gelecek vaadiyle hayat bulmaya çalışan bireyler, üstündeki kara bulutları dağıtma umudu taşıyor. Bizim garip, dışlanan, dövülen ya da darp edilen Nacho’muz ise hemen herkesten uzak bir hayat sürme hedefi taşısa da hayata tutunabileceği bir dal buluyor. Aşk.

Netflix Hindistan’ın en iyi filmlerinden biri: İhbar

Aralarında Tere’nin de olduğu 5 kişilik “haşarı tayfa” ile tanıştıktan sonra dünya zeminine sağlam adımlarla basabileceğini hisseden Nacho, geçmişindeki yaşadığı kötü badireleri atlatıp Tere önderliğinde yeni bir geleceğe yürüyor. Ancak hayatı oyun dünyasından uyuşturucu dünyasına evrilmeye başladığında… Bazı hayati gerçekleri sorgulamaya, anlam çıkartmaya başlıyor. Gerisi bildiğiniz gibi. Aşkınız için ne kadar ileriye gidebilir…? Ya da benliğinizi ne kadar sınayabilirsiniz…? Onca klişe öncüye rağmen beklenilenden çok daha iyi iş çıkartan Sınırın Yasaları… Akıcılığı ve duygu geçişini derinliklerde yaşatan ana akımı ile başarılı iş çıkartıyor. Sonuç olarak: 6,5/10.

IMDb: 7,4 / Güncel puana tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Las leyes de la frontera Film Oyuncu Kadrosu ve Diğer Karakterler

  • Marcos Ruiz – Nacho
  • Begoña Vargas – Tere
  • Chechu Salgado – Zarco
  • Xavier Martín – Gordo
  • Carlos Oviedo – Guille
  • Jorge Aparicio – Chino
  • Daniel Ibáñez – Piernas
  • Cintia García – Lina

Sınırın Yasaları Film Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: