Skip to content

Sisyphus The Myth Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Sisyphus The Myth Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Sisyphus The Myth dizi konusu, yorumu, Netflix incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Sisyphus The Myth Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Son yılların en çok izlenen dizilerinden olan Dark başta olmak üzere; zaman yolculuğunu konu eden pek çok içerikle karşılaştık. Zamanın öne veya geriye gitmesiyle değişen atmosferin farklı yansımalarına şahit olduk. Böylece sürükleyicilik açısından tatmin olurken ilginç hikayelerin de tadına bakmaktan geri kalmadık.

Ancak zaman yolculuklarının iyi yönlerine tanıklık ettiğimiz gibi kötü yönlerine de gördük. Çarpık kurgular ve birbiriyle bağdaşmayan kara delikler ile senaryo içerisinde oradan oraya sürüklendik. Sisyphus: The Myth ise…

Sisyphus: The Myth, aksiyon dolu ve büyüleyici başlangıcıyla ön plana çıksa da kalan bölümlerinde yavaş yavaş ivmeyi kaybetmeye başlar. Bu durum ilk bölümlerde göze batmaz. Fakat senaryo ve karakterlerin gelişimiyle en baştaki gelişmeleri, görevlerini unutma yolunda ilerler.

Sisyphus The Myth Dizi Yorumu

Bu yorum kişiden kişiye değişebilir. Ancak bana göre her bölümün sonu yeni bir çöküşün habercisi olur. Aslında dizi izlenilmeyecek kadar kötü değildir. Hatta çeşitli yorumcular tarafından olumlu yorumlara sahne olmuştur. Fakat bana; harika başlayıp ivme kaybeden ortalama sınıflı dizileri hatırlatmaktadır. Diğer detaylar ve film konusu şöyle:

16 bölümlük maceranın başrolünde Tae-Sul isimli bir beyefendi yer alır. Hoş görünüşlü, zeki ve başarıya aç kimliğiyle ön plana çıkan genç adam; teknolojinin merkezi konumundadır. Üstüne üstlük Uploader isimli programıyla, nesne transferini gerçekleştirmeyi başarmıştır. Ki bu teknoloji dünyanın geleceğini değiştirmeye vaat eder.

Ancak yeni teknolojilerde olumsuz durumların görülmesi muhtemeldir. Değişiklerin çoğu kavrama iyi geleceği gibi eksiye götürecek durumları da vardır. Bu gelişmeler gün geçtikçe ortaya çıkmaya başlar ve Kore’yi nükleer bir savaşın içinde bırakır. Böylece Seo-Hae isimli genç kadının, savaşı durdurma macerası izleyenlerin karşısına çıkar.

Sonuç olarak diziyi, çerezlik için en ideal örneklerden biri olarak özetleyebilirim. İlgi çekiciliği, anlattığı hikâye ve diğer birçok görsel durum seyir açısından pozitif katkı sağlar. Ancak yazının başında belirttiğim “kopukluğun giderek artması meselesi” beni bir nebze olumsuz düşünmeye iter. 6/10

Sisyphus The Myth Oyuncu Kadrosu

  • Cho Seung-woo – Han Tae Sul
  • Park Shin-Hye – Kang Seo Hae
  • In-ho Tae – Edward ‘Eddy’ Kim
  • Hye-in Jeong – Kim Seo Jin
  • Jong-Tae Kim – Kang Dong Ki
  • Jong-Hyeop Chae – Choi Jae Sun
  • Dong-il Sung – Park
  • Jung Ha-Joon – Uhm Seon Ho
  • Joon-seok Heo – Han Tae San

IMDb: 7,1

Diğer Netflix dizi ve film incelemelerine buradan ulaşabilirsiniz.

Sisyphus The Myth Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: