Skip to content

Skandal Odası: No. 2806 Belgesel Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi | Room 2806: The Accusation

Skandal Odası: No. 2806 Belgesel Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Skandal Odası: No. 2806 belgesel dizi konusu, yorumu, incelemesi, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Skandal Odası No. 2806 Belgesel Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi -Room 2806 The Accusation

2011 yılında Sofitel New York Hotel’de bir hizmetçiye tecavüz etmekle suçlanan Dominique Strauss-Kahn’ın dava sürecinin anlatıldığı Skandal Odası: No. 2806 belgeseli 7 Aralık tarihi itibariyle izleyenlere sunuldu. Netflix’in 4 bölümlük yeni belgesel dizisi; akademik başarısının yanı sıra siyasi geçmişiyle de hafızalarda yer edinen Dominique Strauss-Kahn’ın karıştığı olaya konukluk ederek, geçmişte oldukça fazla ses getiren davayı tekrar gün yüzüne çıkardı. Yönetmenliğini Jalil Lespert’in yaptığı yapımın diğer detayları şöyle:

Bir zamanlar Fransa cumhurbaşkanlığına aday olan ve 2007-2011 yılları arasında IMF’nin genel müdürlüğü yapan Dominique Strauss-Kahn (kısaca DSK), Mayıs 2011’de otel odasında bir hizmetçiye (Nafissatou Diallo) tecavüz etmekle suçlandı. Tutuklanmasının ardından hakkında tecavüz dahil toplam 7 suçtan dava açılan Strauss-Kahn, ilerleyen günlerde IMF’deki görevinden istifa etti.

Skandal Odası: No. 2806 Belgesel Dizi

Pek çok gazeteci ve siyasetçi tarafından dönemin açık ara en iyi cumhurbaşkanı adayı olduğu iddia edilen Dominique Strauss-Kahn, geçmişinde başarılı işlere imza atmış, çoğu ülkenin maddi açıdan yerle bir olduğu yıllarda ekonomiyi yoluna koymayı başarmıştı. İlerleyen yıllarda başta kadın pazarlama olmak üzere fuhuş yapmak, tacizde bulunmak gibi çeşitli suçlarda yargılanan DSK, ününü yerle bir etti ve -her ne kadar reddetse de- pek çok insanın hayatını mahvetti. 2015 yılı itibariyle de beraat edildi.

İlginizi Çekebilir: Jeffrey Epstein: Korkunç Zengin

İlk bölüm itibariyle daha çok siyasi ve akademik başarılarına odaklanan yapımcılar, Dominique Strauss-Kahn hakkındaki bilgi bütünlüğünü bir araya getiriyor. Dakikalar ilerledikçe karşımıza Dominique Strauss-Kahn’a yöneltilen çeşitli suçlamalar çıkıyor ve dönemin önemli isimleri bu haberler hakkında yorumlarda bulunuyor. Dakikalar ve bölümler ilerledikçe; arka arkaya gelen suçlamalar şaşkınlık etkisi yaratmakla kalmayıp, birçok soruya beraberinde getiriyor.

Neredeyse her belgesel incelemesinde belirttiğim gibi; Netflix son zamanlarda bu türe oldukça emek harcıyor ve izleyenleri her seferinde şaşırtmayı başarıyor. Ünlü-ünsüz diye ayırt etmeksizin gerçekler doğrultusunda sonuca ilerleyen yapım; çoğu insanın duymamış olduğu bilgileri çeşitli röportajlar ve video kasetleriyle izleyenlere sunuyor. Herhangi bir yorumda bulunmuyor ya da sizi yönlendirmiyor. Mutlaka izleyin, iyi seyirler…

Skandal Odası: No. 2806 dizi fragman ve bölümlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Netflix’in diğer belgesellerine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Skandal Odası: No. 2806 Belgesel Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi | Room 2806: The Accusation yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: