Skip to content

Sky Rojo Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Sky Rojo Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Sky Rojo dizi konusu yorumu, Netflix incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Sky Rojo Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi

Alex Pina, Vis a Vis ve La casa de papel isimli dizilerle başarısını ulusal boyuta taşıdı. Yerel televizyonda kendisini birçok yapım içerisinde bulsa da Vis a Vis ve La casa de papel, yönetmen-yaratıcı pozisyonunda olduğu en iyi dizilerden ikisiydi. Bir diğeri ise White Lines idi ancak sonradan iptal edildiği için diğerlerinden bir seviye geride kaldı. Ancak yayınlanma tarihi 19 Mart olan yeni Netflix dizisi Sky Rojo, bazı kriterleri itibariyle saymış olduğum dizilerin önüne geçmeyi başardı.

İlgi çekici konusu ve nispeten kısa süresiyle ilk günün ardından olumlu tepkiler alan dizi, gündeme bomba gibi girmeyi başardı. Aylar öncesinden başlayan görsel ve fragmanlar bu başarının habercisi gibi gözüküyordu. Ancak yine de kimse bu kadar akıcı ve göze hitap eden bir senaryo beklemiyordu. Hikayesini 3 hayat kadını üzerinde inşa eden Pina, izleyenlere nefes kesen dakikalar bırakmayı bildi. Dizi konusu şöyle:

Sky Rojo Dizi Konusu Yorumu

İspanya Tenerife’de geçen hikâye, Carol’un cümleleriyle başlamış olur. Hayat kadınlığına nasıl başladığını, eski hayatını ve gelecek görüşlerini… Diğer ülkelerden kandırılarak getirilen kızların çekingen tavırlarının aksine asi duruşuyla ön plana çıkar. Patronundan nefret ettiğini belirtse de emir demiri keser mentalitesiyle yoluna devam etmeye çalışır.

Diziye konu olan diğer iki hayat kadını ise Gina ve Wendy’dir. Bir tanesi “Tenerife’de garsonluk yapacaksın” şeklindeki açıklamayla kandırılan Küba’lı bir kızdır. İspanya’ya geldiği anda işinin garsonluk olmadığını anlar. Ancak ailesine bakabilmek adına çalışmaya devam eder. Wendy de diğer kadınlardan farklı bir ruh hali sergilememektedir.

Nispeten yavaş tempoyla başlayan dizi, üç kadının patronlarını (Romeo) ağır şekilde yaralamalarının ardından hız kazanmaya başlar. Her ne kadar olaylar istemsizce gelişse de aylardır çekmiş oldukları eziyetin durgunluğuyla pozitif açıdan bakmaya çalışırlar. Ancak Romeo’nun yardımcıları kızların peşine düşer ve patronlarının intikamını almaya niyetlidir. Fakat kızların özgür ruhları kolay kolay pes etmeyecektir.

Sky Rojo İspanya dizilerinde sıkça rastlanan; aksiyon, kara komedi, gerilim, cinsellik gibi temel ögeler içerir. Anın akışına göre saymış olduğu ögeleri layıkıyla kullanırken izleyenlere 1 dakika içinde pek çok duyguyu yansıtmayı başarır. Sanırım bu özelliği ile de başarısının sırrını kanıtlamış olur. 25-30 dakikalık süreleriyle 8 bölümden oluşan dizi kesinlikle izlemeye değerdir. 2.sezonun da onaylandığı bilgisini vererek sizleri; Carol, Gina ve Wendy’nin aksiyon dolu macerasıyla baş başa bırakabilirim.

Dizinin güncel IMDb puanına buradan ulaşabilirsiniz.

Sky Rojo Netflix Dizi Oyuncu Kadrosu

  • Verónica Sánchez – Coral
  • Yany Prado – Gina
  • Lali Espósito – Wendy
  • Asier Etxeandia – Romeo
  • Enric Auquer – Christian
  • Miguel Ángel Silvestre – Moisés
  • Cecilia Gómez, Mariana Salazar, Carmen Santamaría, Penélope Guerrero, José Manuel Poga, Luis Zahera

Diğer trend dizilere buradan ulaşabilirsiniz.

Sky Rojo Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: