Skip to content

Snabba Cash: Kolay Para Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Snabba Cash: Kolay Para Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Snabba Cash: Kolay Para Netflix dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Snabba Cash Kolay Para Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

2010 yılında Jens Lapidus’un çok satan kitabından uyarlanan Snabba Cash (Easy Money) film üçlemesine tanıklık etmiştik. Yönetmen Daniel Espinosa’nın önderliğinde yürütülen film merkezine genç bir öğrenciyi almış ve akabinde de aşk ve uyuşturucu ticaretinin farklı bir örneğine şahit olmuştuk. İlerleyen yıllarda da serinin devam niteliğini taşıdığı yeni filmlerle buluşmuştuk.

Yeni içeriğe hazır olun. Çünkü Netflix 7 Nisan’da izleyenler karşısına yeni bir uyarlama ile çıkıyor…

Leya’nın modern dünya için çok yaratıcı bir fikri var. Sosyal medya kullanımının giderek arttığını varsayarak, bir projenin (girişim-oluşum) olumlu-olumsuz yönlerini kullanıcı bazlı analiz takibini yapan bir uygulama. Ancak bunun için büyük bir fona ihtiyaç duyar. Çünkü halihazırda epey bir borcu bulunmakta ve şirketi iflasın eşiğindedir. Bu noktada karşısına Marcus Werner isimli bir yatırımcı çıksa da beklentileri oldukça farklıdır.

Snabba Cash: Kolay Para Dizi Yorumu

Genç kadın bir yandan maddi sıkıntılarla uğraşırken bir yandan da ölen kocasının hatırası olan küçük oğlu Sami ile ilgilenmektedir. TargetCoach isimli uygulamadan verim alamayan kadın, çareyi yerel bir restoranda çalışmakta bulur.

Hikâyenin diğer karakteri Salim; geçimini düğün ve eğlencelerde şarkı söyleyerek sağlar. Oldukça karmaşık bir kişiliğe sahip olduğu ilk dakika sonunda anlaşılırken, saniyeler sonra bir adamı silahla öldürmesi beklentileri boşa çıkartmaz. İlerleyen sahneler kendisinin uyuşturucu çetesinin bir üyesi olduğunu ortaya çıkarır.

Son olarak Tim. Kız arkadaşının ayağına tüküren birinin motorunu ateşe veren genç ama olgun bir çocuk imajı çizer. Ancak ilerleyen dakikalar, onun için büyük bir tehlike arz etmektedir. İlk bölümden anlaşılacağı üzere; saymış olduğum üç ismin pek çok ortak noktası bulunmaktadır. Her biri hırslı ve azimli kişilikleriyle ön plana çıkar. Modern dünyanın zorluğu ile mücadele etmeye çalışan, farklı geleneklere sahip ve güç, para isteyen kişilerdir.

Kalan dakikalar yönetmen ve yapımcıların küçük dokunuşlarına sahne olur. Jesper Ganslandt ve Oskar Söderlund gibi isimlerin olduğu dizi ekibi; Leya ve Salim’in yollarını kesiştirirken kişilerin farklı hayatlarını birleştirmeye niyetlenir. Böylece dramatik bir hayat süren Leya, Salim ile farklı bir hayata yelken açar. Aynı zamanda da aksiyon ve suç dünyasına adım atmış olur.

Aynı gün içerisinde yayınlanan “Bu Bir Soygundur: Dünyanın En Büyük Sanat Hırsızlığı” isimli belgesel dizi nedeniyle Snabba Cash’a henüz bir bölüm ayırabildim. Ancak ilk bölüm izlenimleri oldukça başarılıydı. Bakalım diğer bölümler nelere sahne olacak…

IMDb: 7,5

Bu Bir Soygundur: Dünyanın En Büyük Sanat Hırsızlığı dizi konusuna buradan ulaşabilirsiniz.

Snabba Cash Dizi Oyuncu ve Karakterleri

  • Evin Ahmad – Leya
  • Alexander Abdallah – Salim
  • Ayaan Ahmed – Nala
  • Ali Alarik – Tim
  • Dada Fungula Bozela – Ravy
  • Peter Eggers – Marcus Werner

Snabba Cash: Kolay Para Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d