Skip to content

Soluksuz Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Soluksuz Film Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Soluksuz film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, Sans répit, Restless, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, ayrıca analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Soluksuz Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Soluksuz film incelemesi spoiler içermiyor.

Netflix Fransa yeni aksiyon-gerilim-suç filmi Soluksuz’u şöyle özetliyor: Kapkaranlık bir caddede kazaya karışan yozlaşmış bir polis, işlediği cinayeti örtbas etmeye çalışırken gizemli bir görgü tanığının olduğundan bihaberdir. Gizemli tanık, polisi tehdit etmeye başlayınca, gerilim dozajı artacaktır.

Yönetmenliğini Regis Blondeau’nun, senaristliğini ise Regis Blondeau’a ilaveten Julien Colombani’nin üstlendiği Soluksuz, ismini sonradan öğrendiğimiz Thomas isimli bir polisin gerilim dolu anlarıyla başlıyor. Onu gerilime sürükleyen sebeplerden biri annesinin ölümü ve şu sıralar cenazesinin kaldırılmasıyla açıklanırken Thomas’ı çok daha ciddi meseleler beklediği anlaşıldığında; polis bürosundan birtakım çağrılar geliyor. Gerek hizmet ettiği kişilerden gerekse Thomas’ın ruh halinden görüleceği üzere, Thomas’ın adaletin yanlış tarafında konumlandığı görülüyor. Büroya teftişe gelen yüksek merci üyeleri de bu durumu belirtirken Thomas’ın dolabındaki (olası) kirli çamaşırlar, yakınları tarafından bertaraf ediliyor.

Soluksuz Film Yorumu

Thomas’ın gerilimini açıklayan son unsur ise genç adamın köpeğe çarpmamak için manevra yaparken yanlışlıkla bir adama çarpıp öldürmesiyle açıklanıyor. Halihazırda kara listelerde başrolü çeken bir kimliğe sahip olduğu için telaşlı bir şekilde, cesedi bagajına atıp kaçıyor. Ve cesedi, annesinin tabutunun içine saklayıp, iki bireyi aynı mezara gömüyor. Hollywood sokaklarını anımsatan aksiyon ve sinematik görsellere hızlı bir giriş yapan Soluksuz, hem Thomas’ı analiz etmeye hem de özet paragrafta bahsi geçen gizemli görgü tanığını ekranlara sürmeye devam ediyor.

Netflix’in son içeriklerine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bilinmeyen bir kişiden telefon alan Thomas, “cesede ne yaptığını gördüm” ibaresi ile karşılaşınca; haliyle, büyük bir şok yaşıyor. İlk başta asparagas bir haber olduğunu varsayıp umursama da sıklaşan telefonlar, delikanlı polisi zorlamaya başlıyor. Üstelik öldürdüğü kişinin önemli bir kişi olduğu anlaşılıp, kendi bürosu tarafından incelemeye başlanmasıyla, hikâye daha da renkleneceğini göstermiş oluyor. Bakalım polis Thomas, onlarca suçuna rağmen hayata, kızına, mesleğine tutunabilecek mi?

25 Şubat günü; Vİkings’in yeni dizisi, Back to 15, Suça İtilen Çocuklar gibi iddialı projelerle bültene giren Soluksuz, aksiyon ve gerilim arayanlar için bir filmmiş gibi gözüküyor. Ancak akışa eğlenmek ve kafa dağıtmak için bakmayanların, sinir krizi geçirmesi muhtemel gözüküyor. Çünkü “yok artık” diyebileceğimiz birkaç bariz hata ile şov kültürüne ikame ettiği gözlerden kaçmıyor. 5,5/10.

Filmin güncel IMDb puanına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Sans répit Film Oyuncu Kadrosu ve Diğer Karakterler

  • Franck Gastambide – Thomas
  • Simon Abkarian – Marelli
  • Michaël Abiteboul – Marc
  • Victoire Zenner – Louise
  • Perez Michael – Michael Bourgi
  • Nabil Missoumi – Barcelo
  • Tracy Gotoas – Naomi
  • Jemima West – Agathe
  • Serge Hazanavicius ve diğer.

Soluksuz Film Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: