Skip to content

Someone Has to Die Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Someone Has to Die Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Someone Has to Die dizi konusu, yorumu, incelemesi, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

someone has to die dizi konusu yorumu ve incelemesi

İspanya’nın 1950’li yıllarını detaylı bir şekilde bizlere aktaran Someone Has to Die mini dizisi, 16 Ekim 2020 itibariyle Netflix platformunda izleyenlerle buluştu. Dizi daha yayınlanmadan önce üzerinden birçok tahminde bulunulan yapım, yayınlanmasıyla beraber popüler diziler listesinde yerini aldı. Merak uyandıran konusunun yanı sıra mini dizi şeklinde 3 bölümden oluşuyor olması, diziyi daha rahat izlenebilir kıldı. Şimdiden söylemekte yarar var, üç bölümden oluşmasına rağmen Someone Has to Die bazılarınızı sıkabilir.

Hayatına uzun bir süredir Meksika’da geçiren Gabino, ailesinin isteği üzerine doğduğu ülke İspanya’ya döner. Eve dönerken yanında getirdiği sıkı dostu Lazaro, annesi hariç diğer aile üyeleri tarafından hoş karşılanmaz. Muhafazakâr ve devletin politikalarına bağlı olan aile, Gabino’nun bir eş bulup işinin başına geçmesini istese de Gabino buna karşı çıkar. Dönemin önemli sosyal krizlerini ana tema olarak benimseyen yapım; eşcinselliğin büyük bir suç olduğunu, sınıf farklılıklarını ve parası olan kazanır mottosunu izleyenlere yansıtır. Manolo Caro yönetmenliğinde çekilen mini dizinin oyuncu kadrosu şu şekilde:

  • Alejandro Speitzer – Gabino
  • Isaac Hernández – Lazaro
  • Ernesto Alterio – Gregorio
  • Cecilia Suárez – Mina
  • Ester Expósito – Cayetana
  • Carlos Cuevas – Alonso
  • Carmen Maura – Amparo

Someone Has to Die Dizi İncelemesi

Dizinin az bölümden oluşuyor olmasından dolayı karakterler hakkında derinlemesine yorum yapamasak da; her bir oyuncunun kendilerine biçilen karakteristik özellikleri başarılı bir şekilde yansıttığını düşünüyorum. Ailenin geleneklerine ve devlete bağlılığıyla ön planda olan Amparo ve Gregorio ikilisi, dönemin önemli özelliklerini yansıtmakta listenin başında yer alıyor. Gabino’nun annesi konumundaki Mina ise hoş duruşunun yanı sıra, oğlunu ne olursa olsun destekleyen ve ailenin yapısından hoşnut olmayan kadın rolü çiziyor.

Netflix’in son zamanlarda iyiye giden çizgisi, bu diziyle de devam ettiğini düşünüyorum. 1950’li yıllarda yaşanan sosyal ve siyasal sorunlara etkili bir şekilde ayak basan yapım, bu açıdan izleyenlere güzel bir bakış açısı kazandırmış oldu. Dizinin çok kısa olması yüzünden bazı olaylar netliğe kavuşmasa da, genel itibariyle iyi bir dizi izlediğimi söyleyebilirim. Aktarılmak istenen ana düşüncenin başarılı bir şekilde iletilmesinin yanı sıra seyir zevkinin de yeterli derecede iyi olması diziyi hoş kılmış. İyi seyirler…

Someone Has to Die dizisini izlemek için buraya tıklayınız.

Sitede yer alan diğer dizi içeriklerine buradan ulaşabilirsiniz.

Someone Has to Die Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: