Skip to content

Sophie Toscan du Plantier Cinayeti Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

Sophie Toscan du Plantier Cinayeti Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Sophie Toscan du Plantier Cinayeti dizi konusu, yorumu, incelemesi, belgesel eleştirisi, analizi, IMDb puanı, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, ayrıca kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Sophie Toscan du Plantier Cinayeti Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

Sophie: A Murder in West Cork belgesel dizi incelemesi birkaç spoiler içermektedir.

Netflix, neredeyse her içerikte belirtmiş olduğum suç belgeselleri serisine bir yenisini eklemenin mutluluğunu yaşıyor. Normal şartlarda bir türün onlarca farklı örneğine şahit olmak bir süre sonra sıksa da Netflix özellikle son birkaç yıldır piyasaya sürdüğü -kaliteli- içeriklerle sıkılmamıza, bıkmamıza olanak vermiyor. Hepsinin ortak noktasının suç-cinayet olmasından ziyade izleyen üzerinde bıraktığı farklı duygular, bizleri yeni suç belgesellerin içine sürüklüyor.

Suç belgesellerini ya da paylaşmış olduğum içerikleri yakından takip edenlerin hatırlayacağı üzere kısa bir süre önce benzer bir yapımla karşılaştık. Geçtiğimiz hafta içinde yayınlanan Sahilde Cinayet isimli film ile iki genç kadının ölümüne şahit olmuş ve nefes kesen kovalamaca oyunu ile baş başa kalmıştık. Netflix ve yapımcılardan görmeye alışık olduğumuz yavaş ve etkileyici dokunuşlarla gerçek katilin ortaya çıkış yolculuğuna ortak olmuştuk.

Sahilde Cinayet isimli belgesele tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Sophie Toscan du Plantier Cinayeti Dizi Yorumu

Netflix’in piyasaya sürdüğü son sürün olan Sophie: A Murder in West Cork ile bu kez İrlanda’nın kavurucu kış soğuğunda yaşanan bir hikâye ile yüz yüze geliyoruz. Netflix belgesel konusu için şöyle diyor… İrlanda Cork County, Schull kasabasında şoke edici bir cinayet işlenir. Cinayette kimin parmağının olduğu bilinmediği yetmezmiş gibi herhangi bir görgü tanığı yoktur. Aylar, yıllar süren soruşturmanın ardından cinayeti gördüğünü iddia eden bir kişi ortaya çıkar. Ancak bu görgü tanığı, iki ülkeyi birbirine düşürecek ve soruşturma onlarca yıl devam edecektir.

İrlanda halkı 1996 Noel’inde iç karartan bir cinayetle karşı karşıya kalır. Öyle ki henüz 39 yaşında olan Sophie Toscan du Plantier isimli kadın kanlar içinde bulunmuştur. Yerli halkı büyük bir kaosa sürükleyen ölüm karşısında herhangi bir suçlu bulunamadığı gibi en ufak bir ipucu dahi bulunamamıştır. Polislerin yetersiz çalışmaları karşısında ne yapacağını bilemeyen aile üyeleri soruşturmayı yüksek mecralara taşıma arayışına girmiştir. Üstelik Sophie Toscan du Plantier Fransa’da oğlu ve eşiyle yaşayan bir kadındır. İrlanda’ya ne için gittiği günler sonra belli olsa da ülkeler yasalar gereği karşı karşıya gelecektir.

The Mystery of D.B. Cooper isimli yapımdan da hatırladığımız yönetmen John Dower’ın yeni suç belgeseli, senaryosuna dahil ettiği birtakım röportajlarla izleyenleri derinden etkileyeme başlar. Diğer belgesellerde de gördüğümüz kasetlerden, günlük haber kayıtlarından ilham alarak bizleri 1996-2021 yılları arasında gerçekleşen senaryolara hazırlar. Ve bu süre zarfında hiçbir olası şüpheli bulunamaz. Ta ki Ian Bailey isimli, ilginç karakterli bir gazetecinin ortaya çıkışına kadar… Kaçırmayın… Belgesel fragmanına göz atmak isteyenler için:

IMDb: 7,2. Güncel IMDb puanına buradan ulaşabilirsiniz.

Sophie: A Murder in West Cork yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d